Mladi slovenski košarkarji iz Grčije z zlatim odličjem

Košarka 25. Jul 202111:55 0 komentarjev
Slovenska košarkarska reprezentanca do 20 let

Slovenska moška reprezentanca do 20 let je na evropskem prvenstvu v Heraklionu v Grčiji, ki je potekal v obliki challengerja, osvojila turnir in se razveselila zlate medalje.

V zadnji tekmi so Slovenci nadigrali domačine s 84:63 in se razveselili še pete zmage. Za najbolj koristnega igralca celotnega turnirja je bil izbran Gregor Glas, so sporočili iz Košarkarske zveze Slovenije.

Slovenci, ki so na turnirju ostali neporaženi, so svojo zadnjo tekmo začeli nekoliko previdno, zato se jim prva četrtina proti grškemu nasprotniku ni ravno posrečila in Grki so po prvih desetih minutah vodili z 20:13. Nato pa so naši reprezentanti prestavili v višjo prestavo, predvsem v obrambi. Posledično jim je stekla tudi kombinatorna igra v napadu, po kateri je bila Slovenija prepoznavna skozi celoten turnir. Rezultat je bil takoj viden, saj so igralci Slovenije na polčas odšli s prednostjo devetih točk (37:28).

V drugem polčasu so Grki v prvih treh minutah tretje četrtine nekoliko zapretili, a je slovenski stroj začel znova mleti z atraktivno igro v napadu in z odličnimi obrambnimi rotacijami. Ob koncu tretje četrtine je prednost Slovenije zrasla na 17 točk, v zadnji četrtini pa še narasla za končnih 84:63.

Slovensko reprezentanco je proti Grkom odlikovala kolektivna igra. Izstopali so Rok Radović s 15 točkami in 10 skoki, Luka Ščuka z nekaj lepimi zabijanji in blokadami ter Dan Duščak s kar 14 asistencami. Najkoristnejši igralec celotnega turnirja Gregor Glas je dosegel 12 točk.