Krka s trojkami pokopala Rogaško, lahko delo za Olimpijo

Košarka 14. Maj 202120:21 > 22:28 0 komentarjev
(Foto: basket.krka.si)

Košarkarji Krke so v prvi tekmi polfinala slovenskega prvenstva visoko ugnali oslabljeno Rogaško. Novomeščani so bili boljši z 91:70 (20:15, 40:41, 64:52) in v seriji na dve zmagi povedli z 1:0. Še prepričljivejša je bila Cedevita Olimpija, ki je v Stožicah ugnala Helios Suns z 89:58 (20:18, 38:36, 62:47).

Novomeščani niso imeli prezahtevnega dela, saj so gosti nastopili z le s sedmimi igralci. Sedemkratnim državnim prvakom je v tretji četrtini najprej uspel delni izid 9:0, do 27. minute pa so gostom prepustili le pet točk (58:46).

Čeprav se je Rogaška približala na šest točk zaostanka, je Krka je z nekaj zaporednimi koši v nadaljevanju hitro razrešila vprašanje zmagovalca. Domači so bili izvrstni predvsem pri metu z razdalj, saj so iz 32 poskusov zadeli kar 16 trojk. Od tega jih je šest dosegel Rok Stipčević, (18 točk, met za tri točke 6:9, 8 podaj, indeks 24), štiri pa je dodal Luka Lapornik (4:9, 20 točk). Pri Rogaški je bil s 17 točkami najbolj razpoložen David Nichols.

“Čestitke fantom za zmago, a to je le ena od treh tekem, ki nas v najslabšem primeru čakajo. Jutri je na vrsti regeneracija, v video analizi pa bomo pogledali dober in slabe strani ter se maksimalno pripravili na naslednjo tekmo. Tekma v Rogaški Slatini zagotovo ne bo lahka, saj je Rogaška na svojem parketu vedno bila in vedno bo zelo neugoden nasprotnik,” je poudaril trerer Krke Dalibor Damjanović.

Moštvi se bosta znova pomerili v ponedeljek v Rogaški Slatini, morebitna tretja tekma pa je predvidena za 19. maj.

Pričakovana zmaga Olimpije

Z 1:0 v zmagah je pričakovano povedla tudi Cedevita Olimpija. Ljubljančani so bili od Helios Suns boljši z 89:58 (20:18, 38:36, 62:47), tako kot Krka pa so tudi oni tekmo v svojo korist zasukali v drugem polčasu. Pri domačih je največ točk dosegel Jarrod Jones (19), pri Domžalčanih pa je bil ob odsotnosti prvega strelca ekipe Blaža Mahkovica s 17 točkami najbolj učinkovit Domen Lorbek.