Lakers slavili po podaljšku, prvaki suvereni proti Portlandu

Košarka 6. Feb 20227:31 0 komentarjev

V severnoameriški košarkarski ligi NBA so košarkarji Phoenix Suns dosegli 42. tekmo na 52. tekmi sezone in so se spet utrdili kot vodilna ekipa lige. Moštvo iz Arizone je tokrat s 95:80 zmagalo v gosteh pri Washington Wizards.

Sonca iz Arizone so se dobro odzvala na prekinitev zmagovitega niza enajstih zmag, ko so v petek izgubila proti Atlanti Hawks. Tokrat so z dobro obrambo strla moštvo iz prestolnice, ki je izgubilo sedmo od zadnjih osmih tekem.

Prvi igralec tekme je bil Deandre Ayton z 20 točkami in 16 skoki v 24 minutah. “Bili smo res osredotočeni, posebej v drugi četrtini, ko smo začeli stiskati v obrambi. Prav šteli smo uspešne obrambe, bilo je zabavno,” je ameriškim medijem povedal Ayton. V drugi četrtini so tekmeci iz igre metali le 4-21 in 0-9 za tri točke.

Chris Paul je sicer pri Phoenixu dodal 14 točk in devet podaj, Montrezl Harrell pa je bil s 15 točkami najboljši pri Washingtonu, ki je enajsti v vzhodni konferenci.

V tej je drugi Miami Heat, ki je tokrat s 104:86 v gosteh odpravil Charlotte Hornets. Jimmy Butler je bil s 27 točkami najboljši strelec Miamija, Bam Adebayo je dodal 20 točk in 12 skokov.

Mesto za Miamijem je v vzhodni konferenci branilec naslova, ekipa Milwaukee Bucks. Ta je prav tako v gosteh zanesljivo ugnala Portland Trail Blazers s 137:108. Giannis Antetokounmpo je v 25 minutah zbral 29 točk in devet skokov, eno točko več je v minuti manj prispeval Bobby Portis.

Memphis Grizzlies, tretji v zahodni konferenci, so na krilih 33 točk Jaja Moranta s 135:115 slavili na obisku pri moštvu Orlando Magic, Los Angeles Lakers pa so doma po podaljšku s 122:115 premagali New York Knicks.

LeBron James, ki se je vrnil po petih tekmah odsotnosti zaradi poškodbe, je za zmagovalce prispeval četrti trojni dvojček sezone z 29 točkami, 13 skoki in 10 podajami, Malik Monk je prav tako dosegel 29 točk, Anthony Davis pa 28 in 17 skokov. RJ Barrett s 36 in Julius Randle z 32 točkami sta izstopala pri newyorški zasedbi.

Sacramento Kings pa so v dvoboju z dna zahodne konference s 113:103 odpravili Oklahoma City Thunder.

Danes opolnoči pa bo spet na delu Luka Dončić, z Dallas Mavericks bo gostil Atlanta Hawks. Že pred tem bodo ob 21.30 po slovenskem času Denver Nuggets Vlatka Čančarja, ta je sicer poškodovan, gostili Brooklyn Nets.