ABA: Partizan brez Glasa zmagal v Zadru

Košarka 27. Sep 202120:00 > 20:13 0 komentarjev
Olimpija je še drugič v dobrem tednu dni premagala Krko.

Vrhunec prvega kroga nove sezone lige ABA je bil za slovenske navijače derbi med Cedevito Olimpijo in Krko v Stožicah. A drugemu obračunu Ljubljančanov in Novomeščanov v dobrem tednu dni težko rečemo derbi, saj so zmaji Dolenjce premagali z veliko razliko (88:56) in osvojili prvi par točk. Na klop Partizana se je z zmago vrnil Željko Obradović. Beograjčani so v napeti tekmi zmagali v Zadru (73:78). Pri Partizanu se je najbolj izkazal Zach LeDay z dvojnim dvojčkom.

Krkaši so bolje odprli tekmo v Stožicah in v uvodni četrtini dvakrat povedli celo za sedem točk (10:3, 12:5). Ljubljančani so hitro odgovorili in še pred koncem prvih 10 minut prevzeli vodstvo (18:15). Sledil je še delni izid 9:0 zmajev v začetku druge četrtine, na kar je Krka sicer odgovorila z dvema zaporednima košema, a to ni ustavilo Olimpije. Domačini so namreč še naprej nadaljevali z boljšo igro, najvišjo prednost v prvem polčasu pa so si priigrali prav ob koncu, ko so povedli za 17 točk (44:27).

Slika se po odmoru ni spremenila, še več, Olimpija je prestavila še v prestavo višje. Dolenjci nsio uspeli slediti slovitem ritmu tekmeca, kar kaže rezultat po treh četrtinah – 71:36. V tem delu igre je namreč Krka dosegla le devet točk. V zadnjem delu večjih sprememb ni bilo, končalo se je z 88:56 za Olimpijo. Najboljši strelec tekme je bil Marcus Keene s 17 točkami, 15 jih je dodal Zach Auguste. Pri Krki je bil najbolj učinkovit Temple Gibbs z desetimi točkami.