Težko delo zmajev v Splitu, Krki nova zaušnica Cibone

Košarka 14. Feb 202220:10 > 21:59 0 komentarjev

20. krog lige ABA se je za slovenska kluba razpletel že v petek, saj imata prihodnji teden obveznosti v pokalu Spar. Prvi so bili v petek v dvorani Leona Štuklja na delu košarkarji Krke, ki so visoko izgubili s Cibono (52:87) in tako niz brez zmage podaljšali že na 12 tekem. Cedevita Olimpija pa je v Splitu po trdem boju slavila z 79:83 in tako nekoliko pomagala oblažiti poraz Krkašev, ki so s Splitom v hudem boju za obstanek.

Zmaji so se s Splitom namučili bolj od pričakovanj. Proti ekipi, ki je to sezono zmogla vsega tri zmage, so se borili vse do zadnjih trenutkov. Večkrat so sicer povedli za nekaj točk, a nikoli za več kot osem, žilavi Dalmatinci pa so se vsakič znova vračali v igro.

Za junaka se je izkazal Edo Murić, ki je dobre tri minute pred koncem pri izidu 70:70 zadel svojo drugo in nato 1:14 pred koncem še tretjo trojko na dvoboju za vodstvo z 72:76. Ko je novo trojko 37 sekund pred iztekom dodal še Yogi Ferrell, so bili neumorni domačini vendarle poraženi.

Murić je bil s 17 točkami prvi strelec zmajev, 14 jih je dodal Jaka Blažič. Za poražence Shannon Shorter 19.

Krka ne najde poti iz globoke krize

Krka po 12. porazu v nizu ostaja prikovana na dno lestvice ABA lige skupaj s Splitom. Kot vse kaže, se bo med Dolenjci in Dalmatinci odvil letošnji boj za obstanek.

Oba kluba sta trenutno pri treh zmagah, a imajo Novomeščani še tekmo v dobrem. S Cibono se je Krka sicer enkrat to sezono že pošteno opekla, v Zagrebu je bilo kar 90:52 za volkove. Nič drugače ni bilo na drugi medsebojni tekmi v letošnji sezoni, ki so jo Hrvati dobili za 35 točk.

Volkovi so povedli že v uvodnih minutah in do konca le še povečevali prednost. To je bila že tretja zaporedna zmaga Cibone, kjer na klopi sedi slovenski strateg Gašper Okorn. Prvi strelec tekme je bil Amir Gegić z 22 točkami, za Krko jih je 16 vpisal Miha Lapornik.