Crvena Zvezda dvignjenih glav iz Laktašev

Košarka 31. Okt 202221:00 0 komentarjev

Niz štirih zaporednih porazov v vseh tekmovanjih je prekinjen. Košarkarji Cedevite Olimpije so se začasno vrnili v Tivoli (zaradi ženskega evropskega rokometnega prvenstva) in v nekdanjem hramu slovenske košarke ugnali MZT Skopje s 93:73. Blestela sta Alen Omić in Yogi Ferrell z 19 oziroma 16 točkami, še trije košarkarji pa so bili dvomestni pri številu točk. Krog je sklenila tekma Igokee in Zvezde v Republiki Srbski.

Vrnitev zmajev v nekdanje gnezdo se sicer ni začel po načrtih domačega stratega Jurice Golemca, saj so gostje iz prestolnice Severne Makedonije hitro povedli s 5:0. Toda odgovor vitaminskih zmajev je bil pravi, led je s prvim košem prebil Amar Alibegović. Ljubljančani so že v prvi četrtini prevzeli vajeti igre v svoje roke, a se je MZT vrnil in na prvi odmor odšel s točko prednosti (19:18).

Domači so odgovorili z delnim izidom 8:0 in ušli tekmecem, po izenačenem nadaljevanju pa je semafor po prvem polčasu kazal izid 44:36 za domače. Še bolje je vrsta Golemca odigrala tretjo četrtino, jo dobila z 28:19 in pred zadnjimi desetimi minutami še dodatno pobegnila (72:55). Zadnja četrtina je ob visoki prednosti le še formalnost, Ljubljančani pa so jo po slabšem odprtju nadaljevali dovolj dobro in se zanesljivo veselili tretje zmage v letošnji sezoni jadranskega tekmovanja.

Največ zaslug zanjo ima Alen Omić (19 točk in 7 skokov), razpoloženi pa so bili še Yogi Ferrell (16 točk), Edo Murić (11 točk) ter Joshua Adams in Marko Jeremić (oba po devet točk). Veliko priložnosti za igro (skoraj 18 minut) je prejel tudi zadnji prišlek v vrstah zmajev Matic Rebec in dosegel devet točk.

Cedevito Olimpijo naslednja tekma čaka v sredo, ko se bodo v 4. krogu Eurocupa v gosteh merili z Venezio in lovili prvo zmago v evropskem tekmovanju. V ligi ABA pa jih prihodnjo nedeljo čaka domača tekma z FMP-jem.