Slab niz se nadaljuje: zmaji tudi iz Morače sklonjenih glav

Košarka 22. Okt 202220:07 > 20:07

Košarkarji Cedevite Olimpije so po dveh porazih v EuroCupu (vmes so ostali brez tekme proti Crveni zvezdi v ligi ABA) negativni niz nadaljevali proti Budućnosti. V pogoriški Morači so večino tekme sicer držali korak z domačimi, ki pa so v 4. krogu prišli do tretje zmage (80:74), Olimpiji pa zadali prvi poraz v novi sezoni jadranskega tekmovanja. Pomagala ni niti vrnitev Yogija Ferrella.

Po visokih zmagah nad Borcem in Splitom so oranžni zmaji v jadranskem tekmovanju prvič poraženi zapuščali parket. V okviru 4. kroga so se v gosteh merili z Budućnostjo, ki je srečanje odlično začela in že v prvi četrtini povedla za 11 točk (21:10). Ljubljančani so se zbrali in do zaključka prvega polčasa povsem ujeli priključek, moštvi sta na odmor odšli poravnani (39:39). Sledilo je izenačeno nadaljevanje, v katerem so Črnogorci le enkrat ušli na malce večjo razliko (53:46), kar pa je z minuto odmora presekal trener Cedevite Olimpije Jurica Golemac in po 30 minutah je semafor kazal izid 60:59 za domače.

Zmaji so odlično začeli zadnjo četrtino in s košem Joshue Adamsa šele drugič na obračunu povedli. Na to so domači odgovorili z delnim izidom 7:0 (67:61), nato pa majhno prednost spretno zadržali vse do konca. Končalo se je z rezultatom 80:74, najboljši strelec tekme pa je prav Adams z 20 točkami. Učinkovit je bil tudi povratnik pri Cedeviti Olimpiji Yogi Ferrell, ki je dosegel 17 točk. Še 14 (in 7 skokov) jih je prispeval Alen Omić, pri Budućnosti sta bila najbolj razpoložena Alpha Kaba in Phil Booth (oba po 18 točk).

V naslednjem krogu, prihodnjo soboto, bo v Stožicah gostila MZT Skopje. Še prej pa bodo oranžno-zeleni znova nastopili v Eurocupu, kjer bodo skušali prekiniti niz treh porazov. V evropskem pokalu so namreč izgubili porti Bursasporu in Cluju, v sredo pa v Ljubljano prihaja Joventut.