Zvezda boljša od Mornarja, v finalu z Budučnostjo

Liga ABA 2. Apr 201819:42 > 22:38
KK Crvena zvezda

Crvena Zvezda si je z današnjo zmago 88:69 nad Mornarjem zagotovila nastop v finalu, kjer jo čaka obračun z Budučnostjo.

Crvena Zvezda je prepričljivo dobila obe tekmi pred domačimi gledalci, v Črni gori sicer izgubila, a se kljub vsemu uvrstila v finale Lige ABA, kjer bodo naslov branili proti Budučnosti.

Rdeče-beli so se danes pred domačimi gledalci veselili visoke in povsem zaslužene zmage nad Mornarjem, ki se je svojemu nasprotniku sicer dostojno upiral in na koncu tudi padel 88:69.

Prvi polčas je povsem pripadel Beograjčanom, ki so se v tekmo podali zelo resno in odločno, na koncu so le tega dobili z 52:37. V tretji četrtini je sledil manjši padec, ko so se Črnogorci približali na samo dve točki zaostanka, vse skupaj pa je trajalo zgolj nekaj trenutkov, saj so se domači znova hitro odlepili in zanesljivo dobili tudi zadnjo četrtino in se zasluženo veselili druge zmage v seriji in napredovanja v finale.

Včeraj si je finale priborila Budučnosti, ki je v polfinalu premagala z 2:1 Cedevito.