Krka doma do velike zmage proti Crveni zvezdi!

Liga ABA 20. Okt 201920:12 > 20:21
liga ABA

Krka je pred domačimi gledalci v ligi ABA do velike zmage. Z 79:77 so v dvorani Leona Štuklja na kolena spravili aktualne prvake, ekipo Crvene zvezde.

Slovenski klubi bodo kot vse kaže v letošnji sezoni očitno imeli pomembno vlogo v ligi ABA. Cedevita Olimpija po treh odigranih tekmah še ne pozna poraza, Koper Primorska je prejšnji teden na kolena spravila Partizan. Krka pa je danes v svoji dvorani ugnala aktualne prvake, ekipo Crvene zvezde.

Rdeče-beli so padli že drugič v letošnji sezoni v tem tekmovanju, Novomeščani so slavili z 79:77.

Krka je tekmo dobro odprla, vendar je zaključek prve četrtine pripadel Beograjčanom, ki potem v nadaljevanju prednosti vse do zaključka tekme niso izpustili več iz rok. Največ so vodili s +8 in takšen je bil tudi rezultat polčasa (37:45).

V drugem polčasu je Krka držala stik in bila iz minute v minuto bližje nasprotniku. Krka je v zadnji četrtini povedla s 66:65, ekipi sta se nekaj časa izmenjavali v vodstvu. Pri rezultatu 73:73 pa je ključno vlogo odigral Marko Jošilo, ki je v dveh napadih zadel dve trojki. Danes dokaj nerazpoloženi zvezdi pa je na koncu zmanjkalo časa in zmaga je ostala doma.

Pri Krki sta blestela predvsem Glenn Cosey (20točk) in Marko Jošilo (19 točk, 4/4 za tri).