Primorska slavila v Beogradu

Liga ABA 17. Nov 201914:16 > 14:19
ABA KK Primorska/Ziga Mikeli

Košarkarji Primorske so v 7. krogu lige ABA z 79:73 premagali beograjski Mega Bemax v gosteh in mu tako zadali četrti zaporedni poraz, sami pa prišli do pete zmage v tej sezonI ABA Lige.

Primorska je do zmage prišla zasluženo, skozi vseh 40 minut je Mega Bemax povedel samo enkrat (18:17). Ekipa Dejana Milojevića je sicer držala priključek, a ji ni uspelo priti do preobrata. Primorci so na začetku zadnje četrtine prišli do vodstva z 72:60, ki ga do konca niso več izpustili iz rok in tako prišli do pete zmage v tej sezoni ABA lige. Na koncu je bil izid 79:73 (24:22, 22:19, 21:18, 12:14).

Najzaslužnejši za 5 par točk letos je bil Holt, ki je dosegel 19 točk, Harris in Jagodić Kuridža sta prispevala po 15 točk, Hodžić jih je dodal 9, Čakarun pa 8.

Primorska je v razmerju 5-2 na 5. mestu, Mega je z 1-6 na 10. mestu ABA Lige.