Cedevita premagala Krko

Liga ABA 15. Dec 201922:06 > 22:14
ABA liga/twitter

V 11. krogu lige ABA sta se v Stožicah pomerili Cedevita Olimpija in Krka. Ljubljančani so bili od Novomeščanov boljši z 72:56 (13:15, 27:16, 18:15, 14:10). Koper Primorska je v gosteh premagala Igokeo z 88:84.

Cedevita Olimpija je na najlepši možen način prekinila niz dveh zaporednih porazov in se v Ligi ABA vrnila na zmagovalne tirnice. Osmi uspeh sezone, s katerim zmaji ostajajo na mestih, ki vodijo v končnico tekmovanja, so si Ljubljančani zagotovili na domačem parketu, kjer so s 72:56 ugnali novomeško Krko.

Novomeščani so nekoliko zapretili zgolj na samem uvodu v tekmo, ki so jo odprli z vodstvom 10:2, nato pa so Ljubljančani na parketu kmalu vzpostavili ravnotežje, v drugem delu obračuna pa prešli v vodstvo, ki ga do konca tekme niso več izpustili iz rok. Tik pred koncem prvega polčasa, v katerem je zgodovino s 325. zadetim metom za tri točke in skokom na četrto mesto večne lestvice zadetih trojk v zgodovini Lige ABA spisal Marko Simonović, je vodstvo zmajev prvič poskočilo na deset točk (40:30), za tem pa se ljubljanski košarkarji niso več ozirali nazaj. V zadnjo četrtino so s seboj odnesli 12 točk prednosti (58:46), ki so jo brez težav ne le ubranili, pač pa do konca še povišali.

V ljubljanski zasedbi je bil tokrat strelsko najbolj učinkovit Marko Simonović s 16-imi točkami, velja pa omeniti tudi dvojni dvojček Mikaela Hopkinsa, ki je ob 15-ih točkah prispeval še 12 skokov.

Koper Primorska je bila v tem krogu v gosteh z 88:84 (24:18, 18:17, 18:23, 28:26) boljša od Igokee.

Cedevita Olimpija je v razmerju zmag in porazov 8/3 na 3. mestu, z enakim razmerjem je Primorska mesto nižje. Krka je s 4/7 na 8. mestu lige ABA.