ABA: Primorska doma boljša od Krke

Liga ABA 19. Jan 202021:17 > 21:18
ABA KK Primorska/Ziga Mikeli

Košarkarji Primorske so dobili slovenski derbi 16. kroga Lige ABA in doma s 67:63 premagali Krko. Primorci so z zmago jasno nakazali, da ne obupujejo v boju za uvrstitev v polfinale končnice.

Koprčani so vodili od začetka do konca, vmes imeli tudi dvomestno prednost, kljub dejstvu, da so v zadnjo minuto vstopili s +10, pa Krki skorajda dopustili sanjski preobrat.

V prvih dveh četrtinah so gostitelji brez težav nadzirali dogajanje na parketu in na polčas odšli s prednostjo 39:30, tudi v tretji četrtini pa se ni nič spremenilo.

Primorska je v zadnji del tekme vstopila s prednostjo 56:46 in nato nekoliko popustila. Krka se je uspela približati, a le za kratek čas. Vse do zadnje minute je delovalo, da bodo Primorci tekmo brez težav pripeljali do konca, a je sledila konfuzna zadnja minuta, v kateri se je Krka približala na 67:63, Novomeščanom pa je za popoln povratek zmanjkalo časa.

Pri Primorski je bil z 18 točkami najboljši Hodžić, pri Krki pa jih je 14 dosegel Ramljak.