Zmaji storili pomemben korak proti končnici

Liga ABA 8. Feb 202019:53 > 20:04
KK Cedevita Olimpija

Ljubljanska Cedevita Olimpija se je Zadru oddolžila za grd poraz v prvem delu tekmovanja in v sklopu ABA lige doma slavila z izidom 90:82.

Dalmatinska ekipa je prvi polčas še dobila (47:50), v drugem delu pa so se varovanci Jurice Golemca vendarle zbrali ter pokazali, da trenutno premorejo dovolj kakovosti za uvrstitev v končnico.

Tretjo četrtino so dobili z izidom 25:15, četrto pa z 18:17 in se veselili pomembne zmage za preboj med elitno četverico regijskega tekmovaja. Zanimivo, danes so zmaji precej večlrat stopili na črto za izvajanje prostih metov, kot tekmec (33:10) in bili tudi relativno uspešni (81,9 %).

S 30 točkami se je v zelenem dresu tokrat izkazal Jaka Blažič, 14 jih je prispeval Filip Krušlin, pri gostih pa jih je 18 dosegel Ive Ivanov. Ljubljančani imajo po 19 krogih 12 zmag in zasedajo 3. mesto na razpredelnici.

Naslednja tekma v ABA ligi zmaje čaka 1. marca in sicer bodo gostovali pri Crveni zvezdi. Potem sta do konca rednega dela samo še dve tekmi – domača proti Budućnosti in gostovanje pri Krki.