Olimpija izgubila, sodniki razburjali Ljubljančane

Liga ABA 12. Feb 20172:08 > 2:14
KK Olimpija/Facebook

Union Olimpija je v 22. krogu Lige ABA izgubila proti FMP-ju iz Železnika, ki je v zadnji četrtini povsem nadigral zmaje za končnih 89:79.

Ljubljanski košarkarji so tako po dveh zaporednih porazih na domačem parketu zdaj izgubili še na gostovanju v Železniku. FMP, ki v letošnji sezoni ne blesti, je izkoristil prednost domačega terena, kjer je na zadnjih štirih tekmah vpisal prav toliko zmag.

V izenačeni tekmi, v kateri je po treh četrtinah tekme še vodila Union Olimpija, so domači košarkarji po zaslugi metov za tri točke prišli do neulovljive prednosti in se po zmagah izenačili z Ljubljančani. Obe ekipi imata po devet zmag in trinajst porazov.

Gostje so se po tekmi močno razburjali zaradi prenekaterih sumljivih sodniških odločitev. Zaradi ugovarjanja pa je tekmo predčasno končal trener Olimpije Gašper Okorn, ki je po tekmi povedal: Mislim, da smo odigrali zelo dobre prve tri četrtine. Več kot dobro in naša prednost bi morala biti višja. Kontrolirali smo skok, nismo bili razpoloženi pri metu za tri točke… zelo težko je zmagati, če mečeš trojke 1/19. To je vse resnica. V zadnjih desetih minutah smo prejeli trojke od igralcev, ki niso izraziti strelci in po navadi ne zadevajo. Union Olimpija je dvajset krogov Lige ABA bila tiho. Zapišite si, saj hočem, da je brez cenzure. Poglejte statistiko. V 22 krogih Lige ABA nismo prejeli niti ene tehnične napake, ne jaz, ne moji pomočniki. To je bila prva, ki smo jo dobili in to izključujočo, sekundo do konca tekme. Do konca so nas sprovocirali. Če bi se nam tako sodilo v Ljubljani, bi imeli vsaj dve ali tri zmage več v tem trenutku. Tako to pač ne gre. Če mislijo, da je to dobro za ligo, potem jaz ne vem ali se splača, da se potuje na tekme, se bori in tekmuje. Opravičujem se vsem, ampak mislim, da je bilo to danes daleč od nivoja Lige ABA. Ne želim govoriti še o nekaterih drugih stvareh, ki so se dogajale. Zdržali smo tri četrtine, ampak tako pač ne gre več. To je bilo na igrišču klasičnih osem na pet!”