Zmaji prekinili niz porazov, vodilni dvojec brez težav

Košarka 11. Feb 202320:45 > 12. Feb 2023 21:14 1 komentar
Cedevita Olimpija

Košarkarji Cedevita Olimpije so se v jadranski ligi prvič to sezono znašli v krizi. Po kar devetih zaporednih zmagah so zdaj že v nizu treh porazov. A v Beogradu so se zbrali in s 86:79 ugnali FMP. To je pomembna zmaga za Ljubljančane proti tekmecu za visoka mesta na razpredelnici lige Aba.

Košarkarji Cedevite Olimpije so vpisali trinajsto zmago v osemnajstih tekmah v ligi Aba. S tem so prekinili serijo treh porazov in lahko z optimizmom pričakujejo nadaljevanje tekmovanja v začetku marca.

Naslednji teden Ljubljančane čaka pokal Spar, najprej četrtfinale in nato verjetno še zaključni turnir v Mariboru, zadnji teden v februarju pa je rezerviran za kvalifikacije reprezentanc za svetovno prvenstvo.

Naslednjo tekmo v ligi Aba bo Cedevita Olimpija igrala 4. marca v Stožicah proti Igokeji, 8. marca pa jo v evropskem pokalu doma čaka Panevežys iz Litve.

Cedevita Olimpija je v Beogradu zasluženo prišla do zmage, saj je vodila večji del tekme in nadzorovala potek dogodkov na parketu. Nekaj minut krize je imela le v zadnji četrtini, ko je po vodstvu 73:55 dovolila FMP, da se je štiri minute pred koncem približal na manj kot deset točk (78:69).

Yogi Ferrell (17 točk, 6 podaj, 5 skokov) je v zaključku tekme Ljubljančane mirno pripeljal do zmage s 86:79, kar je za dve točki več, kot so Srbi zmagali v Ljubljani.

Karlo Matković (16 točk, met 7:9) in Zoran Dragić (13 točk, 11 skokov) nista sodelovala v končnici, saj sta s petimi osebnimi obsedela na klopi, 14 točk pa je dosegel Edo Murić (trojke 3:6).