Krka eno najboljših predstav v sezoni kronala z zmago

Košarka 15. Jan 202620:42 0 komentarjev
OTP Bank League 2025/2026 basketball match between Krka and Perspektiva Ilirija
Foto: Aleš Fevžer

Košarkarji Krke so v 15. krogu lige Aba premagali FMP z 81:71.

Košarkarji Krke so prvič v tej sezoni igrali v domači dvorani Leona Štuklja, ki je bila sredi septembra poplavljena, in približno 800 gledalcev nagradili z všečno predstavo ter zmago proti FMP z 81:71.

Za Novomeščane je bila to četrta zmaga in druga zaporedna. FMP sicer niso premagali z 21 točkami razlike, kolikor so izgubili v začetku novembra v Beogradu, dve točki pa jima bosta prišli zelo prav v nadaljevanju sezone, ko se bodo borili v skupini za obstanek.

Tam jih od sredine februarja do konca aprila čaka novih deset tekem proti petim tekmecem iz skupine B. Najboljši dve ekipi iz skupine za obstanek se bosta uvrstili v četrtfinale, zadnja bo izpadla, predzadnjo pa čaka razigravanje s podprvakom lige Aba 2.

Pred tem bo Krka odigrala še zadnje tri tekme rednega dela; najprej gostovanje pri Borcu iz Čačka ter nato domači preizkušnji s Splitom in Igokeo.

Krka je prikazala eno najboljših iger v sezoni. Z ekipno predstavo si je v prvih treh četrtinah priigrala 19 točk prednosti, ki jih je v zadnjih desetih minutah brez težav tudi zadržala.

Pet igralcev Krke je imelo dvomestno število točk. Po 14 točk sta dosegla Blaž Mahkovic, ki se je po dolgih letih iz Heliosa preselil v Novo mesto, in Sukhmail Mathon (oba po 6 skokov), Mario Ihring (7 podaj) in Žak Smrekar (trojke 2:4) sta jih dodala po 11, Jan Rebec pa jih je zbral 12.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!