Velika zmaga zmajev, v Stožicah padel evroligaški Partizan

Košarka 12. Dec 202220:22 0 komentarjev

Cedevita Olimpija je v 10. krogu lige ABA vknjižila veliko zmago. Za četrto zaporedno zmago v tem tekmovanju je ugnala favorizirani Partizan, za katerega je to šele drugi poraz v tej sezoni. Varovanci Jurice Golemca tako še naprej dvigujejo formo in prikazujejo predstave, podobne tistim, ki so jih krasile v lanski sezoni.

Košarkarji Cedevite Olimpije so zabeležili četrto zaporedno zmago v ligi Aba in se z izkupičkom 7-2 ob tekmi manj povzpeli med prve tri ekipe regionalnega tekmovanja. Pred 3000 gledalci so v Stožicah po napeti borbi premagali Partizan s 77:74.

Za Beograjčane je to šele drugi poraz v sezoni in hkrati drugi v tem tednu. Sredi tedna so izgubili mestni evroligaški obračun s Crveno zvezdo.

Tekma je bila sila izenačena in borbena, glede na to, da je bila desetkrat izenačena, nobena ekipa pa si v 40 minutah ni priigrala več kot koša ali dveh prednosti, je odločitev padla v zadnjih minutah.

Cedevita Olimpija je prednost Partizana 72:68 iz 36. minute izničila z delnim izidom 7:0 in po polaganju Yogija Ferrella (18 točk, met 6:10, 8 podaj) minuto in pol pred koncem povedla 75:72. V končnici je Josh Adams ohranil mirno kri s črte prostih metov in osem sekund pred zaključkom postavil končni izid.

Poleg Ferrella je imela Cedevita Olimpija še štiri igralce v dvomestnih številkah. Zoran Dragić je dosegel 13 točk, Josh Adams jih je zbral 12, Amar Alibegović pa 11.

Cedevita Olimpija bo v 2022 odigrala še štiri tekme. V prihajajočem tednu jo v sredo doma čaka Brescia v evropskem pokalu in v soboto Studentski centar v Podgorici, 21. decembra sledi gostovanje v Franciji, 27. decembra pa Mornar v Stožicah.