Beograjčani zaustavili leteče zmaje

Košarka 23. Maj 202220:45 > 21:07 0 komentarjev

Cedevita Olimpija je letošnjo sezono lige ABA zaključila v polfinalu. Na tretji tekmi serije proti Crveni zvezdi v Beogradu so Srbi slavili in se uvrstili v finale. Tam jih čakajo mestni rivali, košarkarji Partizana, ki so bili v polfinalu boljši od Budućnosti.

Cedevita Olimpija je dokazala, da se lahko kosa tudi z evroligaši. Prvo tekmo v Beogradu so izgubili s 93:82, nato pa v Ljubljani pokazali svojo moč. Po podaljšku so slavili z 88:80 in izsilili tretjo tekmo. Tudi tokrat se niso predali, a Beograjčani so bili pretrd oreh.

Ljubljančane je pokopalo predvsem 15 točk Nikole Kalinića in dobra kolektivna predstava. Med najboljšimi desetimi strelci na tekmi je bilo namreč kar 8 košarkarjev Crvene zvezde. Pri zmajih sta bila izjemno razpoložena Yogi Ferrell s 25 in Zoran Dragić z 21 točkami, ostali pa so razočarali. Več kot 6 točk ni dosegel noben drug košarkar Cedevite Olimpije.

Crvena zvezda – Cedevita Olimpija 88:78 (24:13, 18:24, 25:17, 21:24)

Četrta četrtina:

V zadnji četrtini se je Cedevita Olimpija trudila približati, a Beograjčani jim vrnitve niso dovolili. Čeprav so Ljubljančani četrtino dobili (24:21), je Crvena zvezda brez težav zadržala prednost za uvrstitev v “beograjski” finale s Partizanom.

Tretja četrtina:

Srbi so znova bolje začeli po premoru. Kot že ničkolikokrat na današnji tekmi so uspeli narediti niz, v katerem zmaji niso uspeli doseči koša. Delni rezultat 14:0 je Crveno zvezdo popeljal na velikih 20 točk prednosti. Spet pa so zadnje minute četrtine pripadle Ljubljančanom, ki so znižali na 13 točk zaostanka in pred zadnjimi 10 minutami še upajo na preobrat in napredovanje v finale lige ABA.

Druga četrtina:

Crvena zvezda je udarno začela tudi drugo četrtino. Po dobrih dveh minutah so napravili delni rezultat 8:3 in prisilili Jurico Golemca v minuto odmora. A tudi po premoru se ni nadaljevalo po ljubljanskih željah z novo trojko domačih.

Nato pa so se zmaji pobrali. Začeli so igrati fantastično, nasprotnikom pa niso pustili dihati. Z delnim rezultatom 17:2 so se povsem približali Srbom in ob polčasu zaostajali le še za pet točk. Po dveh četrtinah je bil prvi strelec tekme Zoran Dragić s 16 točkami.

Prva četrtina:

Po prvem delu tekme se bolj smeji Srbom, ki so bolje začeli dvoboj, hitro povedli, Cedevita Olimpija pa v prvi četrtini ni več našla priključka. V oči bode predvsem statistika skokov. Beograjčani so jih v prvih desetih minutah pobrali 13, Ljubljančani le 4. Ob tem je 26-odstoten met Olimpije glavni krivec za visok zaostanek s 24:13. Pri zmajih je bil najbolj razpoložen Yogi Ferrell, ki je zadel dve trojki, eno je dodal Jacob Pullen.