Nikolić brez iskanja alibijev, Mitrović izpostavil nenavadne številke

Košarka 12. Apr 202621:00 0 komentarjev
Foto: Dragana Stjepanović/liga ABA

Košarkarji Cedevite Olimpije še naprej iščejo izhod iz rezultatske krize, ki se vleče že od 15. marca. V 7. krogu skupine za prvaka lige ABA so v Stožicah izgubili proti Partizanu z 79:85 in s tem niz zaporednih porazov podaljšali na sedem.

Pred več kot 6.000 gledalci so bili proti Partizanu v igri do konca, a se jim je v zaključku znova prikradlo preprosto preveč napak. Vzorec, ki se zadnje obdobje ponavlja. Ljubljančani so sicer dobili skok in imeli razpoloženega Umojo Gibsona, ki je dosegel 25 točk, a to ni bilo dovolj, da bi tekmo obrnili v svojo korist.

Po dvoboju Aleksej Nikolić ni bežal od dejstva, da gre za najtežje obdobje sezone. “Zagotovo smo v največji krizi do zdaj to sezono. A treba je gledati na naslednjo tekmo,” je po dvoboju ob parketu povedal slovenski reprezentant in dodal: “Ves čas govorimo, da želimo obrniti črno serijo. Morali bomo še bolj garati.”

V utrujenosti ali okoliščinah ni našel izgovorov, temveč je odgovornost iskal pred svojim pragom. “Kje so razlogi, niti ni tako pomembno. Treba je priti na igrišče in se boriti naprej. Nisem ljubitelj alibijev. Preveč napak delamo, preveč je oscilacij v igri in nimamo pravega ritma, da bi lahko nadzorovali tekmo. Tudi jaz moram prevzeti več odgovornosti in bolje odigrati.”

Veteran v vrstah zmajev je poudaril še, da ekipa kljub padcu po izpadu iz EuroCupa, ko jih je v Franciji porazil Bourg, ni izgubila značaja. “Vsi igralci imamo takšen karakter, da prihajamo na vsak trening z namenom biti boljši, da tekme zmagujemo. Na žalost nam zadnji mesec to ne gre najbolje od rok.”

Foto: Aleš Fevžer

Negativni niz Cedevite Olimpije je v zadnjem mesecu prinesel poraze proti Partizanu, Bourgu, Igokei, dvakrat Cluju, Dubaju in zdaj še enkrat proti Partizanu. Pet od sedmih dvobojev so izgubili za šest točk ali manj.

“Številke so zgovorne”

“Igrali smo z ekipo, kjer en igralec stane toliko, kot mi vsi skupaj. V garderobi sem jih bodril, da se maksimalno borijo. Glede tega sem srečen. A številke ne lažejo. Treniramo, borimo se, čakamo končnico,” je po obračunu dejal glavni trener Ljubljančanov Zvezdan Mitrović.

Ob tem je navrgel še podatek, da so v ligi ABA ekipa, proti kateri se izvaja daleč največ prostih metov, a bolj v podrobnosti v izogib novi kazni ni želel, dodal je le še številko z dvoboja proti Partizanu: “Če pogledamo statistiko, 37 prostih metov Partizana in 16 naših, je jasno, o kakšnem kriteriju govorimo. Ne bom zašel v razne teorije, a številke so zgovorne.”

Rezultatski padec je prišel v najbolj občutljivem delu sezone. Serija porazov bo pred tekmo proti Igokei, s katero bodo zaključili nastope v ligi za prvaka, presegla mesec dni. Nikolić pravi, da “se bo že obrnilo”, a končnica je pred vrati.

25 let od začetka lige ABA

V Stožicah je bilo tokrat tudi slovesno. Med glavnim odmorom so pred občinstvo stopili Zmago Sagadin, Jure Zdovc, Vlado Ilievski, Vladimer Boisa, Stipe Modrić, Nedim Dal, Jasmin Hukić, Vujadin Subotić in Haris Mujezinović, člani takratne Union Olimpije iz šampionske sezone 2001/02, ko je ljubljanski klub osvojil svoj prvi naslov v ligi ABA. Pridružila sta se jim tudi Roman Lisac in Božo Miličević, ki sta bila med idejnimi snovalci regionalnega tekmovanja. Dogodek je bil del praznovanja 25-letnice ustanovitve lige ABA, sezona 2025/26 pa je ob tem še toliko bolj posebna, ker Cedevita Olimpija praznuje tudi 80 let delovanja.

Foto: Dragana Stjepanović/liga ABA

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!