Zvezda še do petega naslova v ligi ABA

Košarka 28. Maj 202122:34 0 komentarjev
Zvezda je na odločilni tekmi sezone premagala Budućnost s 67:60. Foto: Liga ABA

V odločilni peti tekmi finala lige ABA je Crvena zvezda premagala Budućnost in ubranila naslov iz leta 2019. Beograjčani bodo tako tudi v prihodnji sezoni igrali v evroligi.

Izvrstna vrnitev je uspela podgoriški Budućnosti v finalni seriji lige ABA. Po zaostanku z 0:2 v zmagah so v domači Morači zabeležili dve zmagi in izsilili odločilno peto tekmo. A Črngorcem tudi to ni pomagalo, v praktično polni dvorani Aleksandra Nikolića so nocoj izgubili 60:67 in niso uspeli ponoviti sezone 2017/18, ko so slavili v ligi ABA.

Zvezda je z nocojšnjo zmago še petič osvojila to tekmovanje, a današnja tekma niti za rdeče-bele ni bila lahka. Izenačeno prvo četrtino so dobili s 15:14, najvišja prednost v prvem polčasu pa je znašala plus šest pri rezultatu 26:20. Prvih dvajset minut se je končalo s 33:28.

Budućnost je v drugi del vstopila odločneje in hitro znižala na 33:32, toda Zvezda vodstva niti enkrat ni spustila iz rok. Pred zadnjim delo je vodila s štirimi točkami razlike (53:49), kar je obetalo zanimiv zaključek. Tega ljubitelji balkanske košarke vendarle niso dočakali, saj so Beograjčani najbolje privarčevali za konec in brez večjih težav slavili s 67:60.

Najboljši strelec tekme je bil Justin Cobbs, ki je za Budućnost prispeval 21 točk. A prvo ime srečanja je bil Kamerunec Landy Nnoko, ki je dosegel dvojni dvojček. Sedemnajstim točkam je dodal še 12 skokov. Poleg obeh omenjenih sta bila pri številu točk dvomestna le še Jordan Loyd (15) in Ognjen Dobrić (11).