Stari dobri Thomas izenačil serijo proti Chicagu

Liga NBA 24. Apr 20173:07 > 3:09
Jonathan Daniel, Getty Images

Košarkarji Bostona so se povsem vrnili v serijo prvega kroga končnice lige NBA proti Chicagu in z zmago s 101:90 v United Centru poskrbeli za izenačenje na 2:2 v zmagah in dobro popotnico za povratek domov.

Ekipa Bostona si je hitro opomogla po dve zaporednih presenetljivih porazih pred domačimi gledalci v TD Gardenu v Bostonu in se v gosteh izenačiti v zmagah na 2:2 proti Chicagu. Isisah Thomas je na prvih tekmah v luči družinske tragedije, ko je le dan pred začetkom serije v prometni nesreči umrla njegova mlajša sestra, igral slabše kot v rednem delu sezone, na četrti tekmi pa je spet pokazal, da je eden najboljših košarjarjev v ligi NBA.

Chicago je spet igral brez svojega prvega organizatorja igre Rajona Ronda, ki je najbrž že zaključil s sezono in njegova odsotnost se je poznala že takoj na začetku tekme, ko so Kelti povedli s 14:4, že v drugi četrtini pa so gostje povedli za 20 točk prednosti.

Bullsi se niso predali in s serijo 12:0 na sredi tretje četrtine tudi prvič na tekmi povedli – 65:63. Tako hitro kot so prišli do vodstva so ga tudi izgubili, saj so v naslednjih miuntah Celticsi odgovorili z istim delnim rezultatom in spet povedli za 10 točk.

Isiah Thma je vodil Boston s 33 točkami in 7 asistencami, Gerald Green je dodal 18 točk, Al Horford pa 15 točk in 12 skokov.

V domačem moštvu je Jimy Butler prispeval 33 točk in 9 asistenc, a ni imel pomočnika v napadu, še najbližje je bil s 13 točkami Nikola Mirotić.

Serija se zdaj seli v Boston, morebitna sedma tekma pa je na sporedu 1. maja v TD Gardenu.