Rondo: Igral bom, pa čeprav ne bi smel

Liga NBA 26. Apr 201714:22 > 14:29
Elsa/Getty Images

Organizator igre Chicago Bullsov Rajon Rondo je dejal, da bo poskušal igrati na peti tekmi serije prvega kroga končnice lige NBA proti Bostonu, a najnovejše novice v ZDA to zanikajo.

Chicago in Boston sta v seriji prvega kroga končnice lige NBA trenutno izenačena na 2:2 v zmagah, a je Chicago zapravil vodstvo z 2:0, potem ko so Biki dobili prvi dve tekmi v gosteh, Boston pa je v Chicagu na naslednjih dveh vrnil udarec in se spet priključil v serijo.

Je pa pred nekaj minutami priznana novinarka Rachel Nichols vseeno poročala, da Rondo na peti tekmi ne bo igral. Zapis je objavila na družabnem omrežju twitter.

Na zadnjih dveh tekmah Rajon Rondo zaradi poškodbe palca ni igral, njegova rehabilitacija pa je še v teku: “Človek potrebuje približno dva tedna počitka in rehabilitacije za takšno poškodbo. Vseeno pa bom poskušal pomagati in odigrati hrabro in odločno. Opravil sem strelski trening z obema rokama v torek in prepričan sem, da lahko igram, čeprav mi to odsvetujejo.”

To pa ne bi bilo prvič v karieri, da bi se Rondo požvižgal na svojo poškodbo, saj je leta 2011 igral z izhapnjenim komolcem, leta 2013 pa je zdržal nekaj minut na igrišču s potrganimi kolenskimi vezmi.