Ostroge in Leonard vrnili udarec, poškodba Parkerja

Liga NBA 4. Maj 20176:04 > 6:21
Streeter Lecka/Getty Images

Na drugi tekmi polfinalne serije v zahodni konferenci je San Antonio po hudem porazu na prvi tekmi vrnil udarec in z zmago s 121:96 izenačil rezultat v zmagah na 1:1. Serija se zdaj seli v Houston.

Najboljši košarkar Spursov je bil pričakovano Kawhi Leonard, ki je že v prvem polčasu z 20 doseženimi točkami nakazal, da bo to njegov večer. Rakete iz Houstona so večji del tekme lovile rezultat, v zadnji četrtini pa prišle na pet točk zaostanka, a so katastrofalno odigrali zaključek tekme, v katerem je bil San Antonio uspešnejši s 33:13.

Leonard je še podaljšal odlično predstavo iz prvega polčasa, tekmo pa zaključil s 34 točkami, 8 asistencami in 7 skoki.

Tony Parker je za San Antonio prav tako odigral dobro tekmo in zbral 18 točk, se je pa v zadnji četrtini, ko je čudno doskočil na levo nogo, huje poškodoval, saj so ga iz igrišča morali odnesti soigralci.

V ekipi Spursov so potrdili, da bodo že danes izvedeli, kaj bo s Parkerjem, a zimzeleni trenerski genij Gregg Popovich pravi, da ne izgleda dobro.

Pri Houstonu je najbolj razočaral James Harden, ki je dosegel vsega 13 točk, je pa dodal 10 asistenc in 8 skokov. Ryan Anderson je bil najboljši strelec Houstona z 18 točkami.

Serija se seli v Houston, naslednja tekma je na sporedu 6. maja.