Po Chicagu še Houston ustavil Dragića

Liga NBA 6. Feb 201410:37 > 10:37

Ljubljana – Goran Dragić je še drugič zapored ostal praznih rok, potem ko je bil Houston s 122:108 boljši od Phoenixa. Los Angeles Lakers ostali brez igralcev, debi Saše Vujačića za Los Angeles Clippers.

Jeff Hornacek tudi tokrat ni mogel biti zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Goran Dragić in soigralci so zatajili predvsem v obrambi, saj jim je Houston nasul kar 122 točk. Rocketsi, podobno kot Chicago večer pred tem, so vodili večino tekme. Sunsi so se šest minut pred koncem približali na štiri točke zaostanek, na kar so rakete odgovorile z delnim izidom 10:3 in si priigrale odločilno prednost.

Pri Houstonu je s 34 točkami in 14 skoki izstopal Dwight Howard, James Harden jih je dodal 23. Pri Phoenixu je bil najboljši znova Dragić, ki je tokrat v 36 minutah zbral 23 točk, osem podaj in šest skokov. Slovenski reprezentant je še šestič zapored presegel mejo 20 točk.

• NE SPREGLEJTE: V nedeljo dvojni spored lige NBA: ob 2.00 v živo na SK 1 Minnesota – Portland, ob 21.30 v živo na SK 2 LA Lakers – Chicago!

Smešnica v Clevelandu
Prav posebno tekmo so gledalci spremljali v Clevelandu, kjer so domači Cavaliersi s 108:119 klonili proti Los Angeles Lakers. Gostje so prišli zgolj z osmimi zdravimi košarkarji. Nick Young si je že v prvem polčasu poškodoval koleno, nato sta moralo igro zapustiti še Chris Kaman (osebne napake) in Jordan Farmar (krči), kar pomeni, da so jezerniki ostali le pri petih igralcih. Ko je 3:32 minute pred koncem Robert Sacre naredil šesto osebno napako, je prišlo do manjše zmešnjave. Sacre je vseeno ostal na igrišču, saj pravila velevajo, da mora biti v igri ves čas pet košarkarjev. So pa jezerniki za vsako osebno napako Sacreja dobili še tehnično napako. Kljub temu so vseeno uspeli priti do zlata vredne zmage.

Debi Vujačića v dresu Clippersov
Po dolgem času je na parket lige NBA znova stopil Saša Vujačić. Mariborčan je odigral svojo prvo tekmo za Los Angeles Clippers, potem ko je pred kratkim podpisal deset dnevno pogodbo. Ob porazu v Miamiju s 112:116 je Vujačić na igrišču preživel minuto in 17 sekund in se v statistiko vpisal le z eno osebno napako. Pri aktualnih prvakih je bil najboljši LeBron James (31 točk), gostom pa ni pomagalo niti 43 točk Blaka Griffina in 31 Jamala Crawforda.

Beno Udrih je tudi tokrat zaman čakal na priložnost za igro. Njegov New York je pred svojimi gledalci klonil proti Portlandu (90:94).