Indiana ‘pohodila’ sršene, za končnico bitka z Washingtonom

Liga NBA 19. Maj 20216:13 > 6:15 0 komentarjev
Twitter

Košarkarji Indiane so na domačem parketu v "play-in" tekmi nepričakovano gladko odpravili Charlotte Hornets (144:117) in se bodo za zadnjo vozovnico v končnici na vzhodu pomerili proti Washington Wizards. Slednji so doživeli poraz proti Boston Celtics.

V srečanju za “biti ali ne biti” so Pacers iz štartnih blokov krenili precej odločneje in si že po prvi četrtini zagotovili prednost 16 točk (40:24). V tem delu srečanja so bili pri domačih razpoloženi praktično vsi igralci, ki so stopili na parket, pri “sršenih” pa le P. J. Washington, ki je vse točke (8) dosegel v prvih 12 minutah.

Indiana je do polčasa pobegnila na 24 točk prednosti in pred zadnjo četrtino je bil zmagovalec odločen (108:78), pa čeprav so stavnice pred začetkom srečanja ekipama namenjale dokaj podobne možnosti za napredovanje.

Pri Pacers je kar osem košarkarjev doseglo dvoštevilski točkovni faktor, z dvojnim dvojčkom (14 točk + 10 skokov) se je izkazal nekdanji član Mege, Goga Bitadze, najboljši strelec pri ekipi iz Indianapolisa pa je bil na koncu Kanadčan, Oshae Brisset s 23 točkami. Toliko jih je dosegel tudi najbolj učinkovit član gostov, Miles Bridges.

Za uvrstitev elitno osmerico letošnje sezone se bo Indiana pomerila proti Washingtonu, ki je pred nekaj minutami izgubil v Bostonu.