Cleveland brez težav čez Miami, James prvič izključen

Liga NBA 29. Nov 20178:12 > 8:30
Getty Images

Košarkarji Clevelanda so porezali krila Miamiju in ga pred domačimi navijači brez večjih težav ugnali s 108:97. Prvič v karieri je tekmo zaradi izključitve predčasno končal LeBron James.

Prvi zvezdnik Clevelanda je živce izgubil ob koncu tretje četrtine, ko sodniki niso dosodili osebne napake ob njegovem prodoru. Ob LeBronu Jamesu sta bila James Johnson in Dion Waiters, zvezdnika Cavsov pa je sodniška odločitev tako razburila, da je glasno zavpil in zamahnil z roko proti sodniku, ki mu je brez obotavljanja dosodil dve tehnični napaki in Jamesa predčasno poslal pod prho.

Za Jamesa je to bila prva izključitev v 1.082 odigranih tekmah v Ligi NBA. “V tem prodoru sem bil vseskozi pod prekrškom. Povedal sem, kar sem imel povedati, in hotel nadaljevati, toda sodnik je menil, da si zaslužim dve tehnični napaki, in to je to. Najpomembneje je, da smo zmagali,” je o dogodku povedal James, ki je srečanje končal z 21 točkami, 12 skoki, 6 podajami in 5 ukradenimi žogami.

Po tekmi se je oglasil tudi sodnik Kane Fitzgerald: “Takoj, ko ni zaslišal piska, se je obrnil in zamahnil s pestjo v moji smeri. Nato je šel agresivno proti meni in vpil vulgarne besede v moje uho.

Cleveland je srečanje odločil že v prvem polčasu, ko so lanski finalisti povedli za že 34 točk. V tem delu je blestel Kevin Love, ki je do odmora dosegel kar 32 od skupno 38 točk. Dobro je bil razpoložen tudi nekdanji igralec Miamija Dwyane Wade, ki je tekmo končal s 17 točkami.

Za Miami je to bil prvi poraz po treh zaporednih zmagah. Pri gostih se je z 21 točkami izkazal Dion Waiters, slab večer pa je imel slovenski kapetan Goran Dragić, ki je v 23 minutah prispeval le sedem točk. Dragić je iz igre metal le 1/5, za svojim letošnjim povprečjem pa zaostal za kar 12 točk.