Teksaški zvezdniški dvojec zablestel z 71 točkami

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA v Brooklynu s 119:107 premagali Nets. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je za zmagovite goste za eno podajo zgrešil deseti trojni dvojček v sezoni, zbral je 35 točk, 18 skokov in devet podaj. Kyrie Irving pa je leto dni po vrnitvi v Brooklyn, od koder je odšel v Dallas, dosegel točko več.

Irvingu so na začetku tekme žvižgali vsakič, ko se je dotaknil žoge, saj je bilo dogajanje v času pred prestopom v ekipi mrežic vse prej kot idilično. Toda to se je v nadaljevanju spremenilo in tako je doživel tudi aplavze za nekaj izjemnih prodorov ali trojk. Kmalu se mu je v razigrani igri pridružil tudi Dončić, ki je dobesedno snel masko po petih minutah dvoboja. V Barclays Centru se je ogreval in tekmo tudi začel z zaščitno masko zaradi poškodbe nosu po udarcu ob zmagi prejšnji večer v Philadelphii.

Po izjemnem začetku Irvinga v prvem polčasu je tega končal Dončić s trojko po njegovem že značilnem metu s korakom nazaj ter s tem poskrbel za 18 točk prednosti svojega moštva. Mavericks so v tretji četrtini zadeli prvih pet točk, Irving je bil povsem sam na trojki, zato je trener Nets Jacque Vaughn vzel minuto odmora vsega 46 sekund po začetku drugega polčasa, ko je bil izid 70:47 za goste.

Domači so nato znižali zaostanek na devet točk, a je Dončić v zaključku tretjega dela igre z velike razdalje zadel zaporedni trojki za 95:77 in odtlej so bili domači do konca tekme v precejšnjem zaostanku.

Dončić in Irving sta skupaj dosegla kar 71 točk, a na parketu preživela ogromno minut, Luka 43 in Kyrie 40 minut. Trener Jason Kidd zagotovo ne štedi moči svojih dveh zvezdnikov. Luka je v gostujoči dvorani prejel celo vzklike “MVP, MVP”.

Dončić in soigralci bodo ostali v širšem območju New Yorka, saj bodo v noči na petek po slovenskem času v slovitem Madison Square Gardnu igrali proti Knicks.

V tekmi večera je sicer Phoenix doma s 114:106 porazil Milwaukee. Pri gostih je Giannis Antetokounmpo vpisal 34 točk, pri domačih se je Devin Booker ustavil pri 32, medtem ko je Kevin Durant dodal 28 točk.