Miami brez Dragića premagal najboljšo ekipo vzhoda

Liga NBA 21. Dec 20174:44 > 4:49
Getty Images

Soigralci Gorana Dragića so v jutranjih urah spet dokazali, da so eden najbolj neugodnih nasprotnikov Bostona in z 90:89 ugnali najboljško ekipo vzhodne konference. Houston je moral priznati premoč mladeničem iz moštva LA Lakers, pa čeprav je James Harden večer končal z 51 točkami.

Moštvo Miami Heat je na obračun z eno najbolj vročih ekip v ligi NBA prišel močno oslabljen, saj zaradi poškodb proti Bostonu nista nastopila niti največja zvezdnika ekipe Goran Dragić in Hassan Whiteside. To pa varovancev Erika Spoelstre ni zaustavilo, pa čeprav je Boston že prvo četrtino dobil za devet točk, na polčas pa odšel z osmimi točkami naskoka.

V drugem polčasu je Miami ujel priključek in celo pobegnil keltom pred njihovimi navijači, predvsem po zaslugi nekdanjega košarkarja Bostona, ki je zdaj v dresu Miamija Kellyja Olynyka. Miami je sicer še 1:40 do konca dvoboja vodil z 87:81, kelti pa so po trojki Jaylena Browna prišli nazaj v igro, a jim je zmagoslavje preprečil prav Olynyk, ki se je v zadnji akciji svojega moštva ob zabijanju tudi poškodoval.

Kyrie Irving je v zadnjih sekundah imel izdelano situacijo za met za zmago, a iz polrazdalje ni uspel zadeti. Tekmo je končal kot najboljši strelec s 33 točkami, Olynyk jih je za zmagovalce dosegel 32.

James Harden se je na tekmi proti Los Angeles Lakers proslavil z 51 točkami in še utrdil kandidaturo za najkoristnejšega košarkarja letošnje sezone, a tudi to ni pomagalo Houstonu, da bi prišel do zmage. Houston je še vedno prva ekipa lige NBA, Los Angeles je svojim nasprotnikom zadal šele peti poraz v sezoni. Glavni krivec za poraz raket s 122:116 je spet postal odlični novinec Kyle Kuzma, ki je tekmo končal z 38 točkami.