Dragić v zadnji četrtini priigral zmago Miamiju

Liga NBA 31. Dec 20178:51 > 9:03
Twitter

Košarkarji Miamija so v noči iz sobote na nedeljo proti Orlandu zaostajali že za 18 točk, a sta odlična Goran Dragić in Tyler Johnson poskrbela za velik preobrat in pomembno zmago.

Tyler Johnson je blestel v tretji četrtini, ko je dosegel kar 22 točk, Goran Dragić pa je odgovornost prevzel v zadnjem delu srečanja in s 14 točkami poskrbel za zmago Miamija.

Orlando je do visoke prednosti v prvem polčasu prišel zaradi izjemne predstave Aarona Gordona (na koncu 39 točk). Vročica nikakor ni našla recepta za hitro igro domače zasedbe in vse je kazalo na drugo zaporedno razočaranje v dveh večerih.

Gostitelji so na začetku tretje četrtine preko Bismacka Biyomba povišali na 68:50, nato pa se je prebudil Johnson, ki je zadel deset zaporednih metov. Zgrešil je le ob zvoku sirene, na njegovih krilih pa je Miami znižal na 92:86.

V zadnjem delu se je prebudil še MVP evropskega prvenstva, ki ga Elfrid Payton nikakor ni znal zaustaviti. Prav Dragić je poskrbel za denil izid 0:9 in Miami je minuto in pol pred koncem povedel za štiri točke (105:109).

Končnica je bila zelo napeta, tekmo pa je z zadetima prostima metoma odločil Dragić. “V drugem polčasu smo popolnoma spremenili potek tekme. Ključna je bila naša obramba, nismo jim dovolili protinapadov in lahkih košev,” je po tekmi povedal Dragić, ki je v 38 minutah dosegel 25 točk, osem podaj in štiri skoke.

Sanjska vrnitev Curryja, Utah pokvaril Jamesov rojstni dan

Na parkete se je veličastno vrnil Stephen Curry, ki je zaradi zvina desnega gležnja manjkal na zadnjih enajstih tekmah. Na tekmi proti Memphisu je bil glavno orožje Golden Stata in spomnil na svoje najboljše čase. V 26. minutah je zadel kar deset trojk in 13 poskusov, trener Steve Kerr pa ga je iz igre vzel že pred koncem tretje četrtine. Bojevniki so slavili s 141:128.

Košarkarji Clevelanda so v Salt Lake Cityju na 33. rojstni dan svojega prvega zvezdnika LeBrona Jamesa izgubili proti Utahu. James je v Vivin Smart Home Areni zadnjič zmagal decembra 2010, tudi tokrat pa je parket zapustil razočaran, saj je Utah zmagal s 104:101. James je tekmo končal z 29 točkami, osmimi skoki in šestimi podajami, a kljub temu ni uspel preprečiti tretje zaporednega poraza Cavaliersov. Pri domačih je bil nezaustavljiv Donovan Mitchell (29 točk).