Miami z Wadom do pomembne zmage nad Bucksi

Liga NBA 10. Feb 20188:36 > 8:53
Twitter

Moštvo Miami Heat je v noči na soboto gostilo ekipo Milwaukee Bucks in zmagalo z 91:85. Prvi strelec vročice v tej sezoni Goran Dragić je v 27 minutah za Miami dosegel "le" šest točk, tri podaje in dva skoka.

Miami je po petih zaporednih porazih pred domačimi gledalci pričakal Milwaukee Buckse, ki so neposredni konkurentje vročice v boju za končnico. A domači so uspeli prekiniti serijo  porazov. K temu pa je pripomogla tudi najnovejša okrepitev stari dobri Dwayne Wade, ki je svoja najboljša leta preživel ravno v Miamiju. In že takoj na prvi tekmi je zaigral, z bučnim aplavzom ga je pozdravilo tudi občinstvo, sam pa je v igro vstopil ravno namesto našega Gorana Dragića. Američan, ki je znova oblekel njegov dres s številko tri je na koncu k zmagi prispeval tri točke, dva skoka in dve asistenci.

Miami sicer tekme pred domačimi gledalci ni odprl najbolje in prvo četrtino izgubil za štiri, na koncu so se s takšnim izkupičkom odpravili tudi na odmor. V drugem polčasu pa so Heati zaigrali odlično v obrambi in v tretji četrtini prišli do popolnega preobrata, v 12-ih minutah so prejeli vsega devet točk in se z lepo prednostjo podali v zadnjo četrtino. Milwaukee se je v zadnji četrtini poizkušal vrniti v igro, domačim so se na tesno približali, a na koncu jim ni uspelo nadoknaditi vse razlike.

Tokrat je bil zadržan Goran Dragić, ki je dosegel šest točk ob tem pa še trikrat podal in dvakrat skočil.