Sanjska tretja četrtina za tretjo zmago Houstona

Liga NBA 24. Apr 20188:31 > 8:39
Getty Images

Košarkarji Houstona so v noči na torek dobili četrto tekmo 1. kroga končnice Lige NBA proti Minnesoti (100:119) in v seriji povedli s 3:1.

Ključna je bila tretja četrtina, v kateri so rakete dosegle kar 50 točk, 30 več od nasprotnika. Houston je priigrano prednost brez večjih težav zadržal do konca in si priigral priložnost, da v sredo zvečer pred domačimi navijači že odloči serijo.

Gostitelji so srečanje sicer začeli dobro, zadnjič pa so vodili v 18. minuti (39:37). Prvi polčas so gostje dobili s točko prednost (49:50), sledil pa je šov varovancev Mika D’Antonija.

Po delnem izidu 27:5 je prednost narasla na +23, najvišjo pa je v uvodnih minutah zadnje četrtine z dvema prostima metoma priigral Nene Hilario (+35 ob rezultatu 69:104). Gostje so se nato sprostili, D’Antoni je nosilce igre poklical na klop, Minnesota pa je do konca uspela omiliti poraz.

Bili smo zelo agresivni, ne glede na to, ali smo zadeli koš ali ne. To je naša največja prednost. Mečemo na koš in kaj kmalu bo žoga že šla skozi obroč,” je po tekmirazlagal prvi strelec Houstona James Harden (36 točk). 28-letnik je v tretji četrtini dosegel kar 22 točk. Razigrana sta bila še Chris Paul (25 točk) in Eric Gordn (18 točk). Pri domačih je bil z 22 točkami najbolj učinkovit Karl-Anthony Towns.

Na drugi tekmi večera je Utah prišel do tretje zmage proti Oklahomi. Gostje so razočarali, manjkal pa je predvsem doprnios Carmela Anthonyja, ki je v 36 minutah ob metu iz igre 5/18 zbral le 11 točk. Prvi strelec gostiteljev je bil s 33 točkami novinec Donovan Mitchell, pri Oklahomi pa se je z 32 točkami izkazal Paul George.