Dončić odličen, igra Dallasa pa zaskrbljujoča

Liga NBA 30. Okt 20189:08 > 9:24
Richard Rodriguez/Getty Images

Košarkarji Dallasa so v noči iz ponedeljka na torek vpisali nov poraz v ligi NBA, tokrat so bili od košarkarjev iz Teksasa uspešnejši košarkarji San Antonia, ki so tekmo, navkljub razpoloženemu Luki Dončiću, po podaljšku dobili s 113:108.

Moštvo Dallas Mavericks je vpisalo že četrti zaporedni poraz, tokrat so izgubili teksaški derbi proti San Antoniu, ki se je končal šele po podaljšku, a igra Luke Dončića in njegovih soigralcev je vse prej kot aktivna in kreativna, tudi v noči iz ponedeljka na torek so plačali ceno nemoštvene igre in neuigranosti.

DeMar DeRozan in Luka Dončić sta bila najboljša košarkarja svojega moštva in tudi v zadnjih minutah rednega dela tekme in podaljška sta bila najboljša akterja na parketu. Tekma je bila skozi celoten potek zelo rezultatsko uravnotežena, saj sta bili ekipi kar 12-krat izenačeni, desetkrat pa sta se izmenjali v vodstvu.

DeRozan je v zadnji četrtini tekme in podaljšku dosegel 18 točk, Dončić pa mu je v istem obdobju sledil z 10 točkami, pa čeprav je imel slovenski košarkar težave z bolečinami v hrbtu in bil pred tekmo celo pod vprašajem. Na koncu je Dončić igral kar 40 minut in 23 točk dosegel v drugem polčasu in podaljšku, skupno pa je Ljubljančan tekmo končal z 31 točkami, osem skokov in štiri asistence.

Dallas je na tej “podaljšani” tekmi zabeležil katastrofalnih 15 asistenc, s tem da sta bila Dončić in Dennis Smith ml. najboljša podajalca svojega moštva s po štirimi asistencami, kar jasno dokazuje tudi to, da košarkarji Dallasa prepogosto zaključujejo sami in brez uigranih akcij. Za primerjavo, najboljša ekipa po številu asistenc v povprečju na tekmo v ligi NBA je Golden State, ki jih dosega nekaj manj kot 30.

Poleg Dončića je pri Dallasu 22 točk prispeval Smith ml., 18 jih je dodal Harrison Barnes. Pri San Antoniu je blestel DeRozan s 34 točkami, 20 jih je dosegel LaMarcus Aldridge.