Toronto gladko čez Cavse, Indiana zaustavila Netse

Liga NBA 22. Dec 20183:41 > 4:17
Kawhi Leonard je San Antonio zapustil leta 2018. Foto: Tim Bradbury/Getty Images

Košarkarji Toronta so pričakovano premagali Cleveland s 126:110, Indiana pa je ustavila niz zmag Netsov.

Reptorsi so bili tekom tekme v stalnem vodstvu, do dvoštevilčne prednosti pa so proti eni od najšibkejših ekip v ligi prišli v končnici prvega polčasa (59:47). Kavsi so nato izkoristili bolj sproščeno igro domače ekipe in v naslednji četrtini resno zapretili (106:101), a ko je bilo najbolj potrebno, je Toronto pokazal moč in prišli so do svoje 24. zmage v sezoni. Ob devetih porazih so prvi na Vzhodu.

Domačo ekipo je dvignil Kawhi Leonard s 37 točkami, 6 skoki in asistenco, OG Anunoby je dodal 21 točk in 8 skokov, Pascal Siakam pa 15 točk.

V 25. porazu Clevelanda je Jordan Clarkson dosegel 20 točk, Collin Sexton 17 in Larry Nance Jr. 16.

Indiana je na zanimivi tekmi pred svojimi navijači porazila Brooklyn s 114:106 in tako prekinila niz Netsov sedmih zaporednih zmag. Sicer so gostje bolje otvorili tekmo in imeli ob koncu prve četrtine 15 točk prednosti. Zadržali so jo do sredine tretje četrtine, nato pa so se Peacersi vrnili v tekmo in poskrbeli za preobrat.

Pri Indiani je Oladipo dosegel 26 točk, Thaddeus Young 21, Bojan Bogdanović pa 17. Pri Netsih je bil najučinkovitejši Rodion Kuricks s 24 točkami, DeMarre Carroll jih je dosegel 16 in Spencer Dinwiddie 15.

Charlotte je v boju med ekipama sredine lestvice Vzhodne konference premagal Detroit z 98:86. Hornetsi so imeli večji del druge in tretje četrtine dvoštevilčno prednost, a so se Pistonsi s serijo 8:0 5 minut pred koncem približali na 81:78.

New York je bil na domačem parketu v prvem delu boljši od Atlante, nato pa so gostje v zadnji četrtini prišli do preobrata in do druge zaporedne zmage, osme v sezoni (114:107)