MVP Harden zlomil aktualne prvake

Liga NBA 4. Jan 20197:25 > 7:27
Bob Levey/Getty Images

Houston Rocketsi so na gostovanju odpravili Golden State Warriors v zelo razburljivem dvoboju, ki ga je v podaljšku 2,7 sekunde pred koncem s trojko odločil James Harden (134:135). Kawhi Leonard ob povratku v San Antonio sprejet z glasnimi žvižgi.

James Harden je pet sekund pred iztekom dodatnih petih minut pri vodstvu aktualnih prvakov s 134:132 dobil žogo in s fantastičnim metom iz osmih metrov ter prek dveh igralcev zadel za veiko zmago Houstona. Brada je zablestel že ob koncu rednega dela, ko je 42 sekund pred koncem prav tako s trojko izsilil podaljšek – 119:119.

Lanskoletni MVP rednega dela je tako nadaljeval z izjemnimi predstavami v zadnjem času. Proti Golden Statu je dosegel 44 točk, 15 podaj in deset skokov, na zadnjih desetih tekmah pa v povprečju dosega izjemnih 41,1 točke na srečanje. Ob Hardnu je blestel tudi Clint Capela z 29 točkami in 21 skoki.

Pri prvakih je bil s 35 točkami najučinkovitejši Steph Curry, medtem ko sta jih Kevin Durant in Klay Thompson dodal 26.

Aktualni prvaki so prvi polčas dobili s 70:53, v tretji četrtini vodili že z več kot 20 točkami razlike, a so se rakete uspele vrniti in na koncu tudi prišle do velke zmage. Houston je po novi zmagi četrti na Zahodu (22-15), Golden State je samo mesto pred njimi (25-14).

Zelo zanimivo je bilo tudi v San Antoniu, kamor se je v dresu Toronta vrnil Kawhi Leonard. Navijači ostrog so mu namenili glasne žvižge, kar Leonarda ni presenetilo. San Antonio je na koncu slavil s 125:107. V srbskem dvoboju je Denver Nikole Jokića (26 točk) v gosteh s 117:113 odpravil Sacramento Nemanje Bjelice (17 točk).