Rekord trojk Kingsov in Warriorsov, Harden z 38 točkami

Liga NBA 6. Jan 20196:08 > 6:08
Andy Lyons/Getty Images

Po obračunu trojk med Kingsi in Warriorsi je zmaga pripadla aktualnim prvakom s 127:123. V derbiju na vrhu lestvice je slavil Toronto proti Milwaukeeju s 123:116, Hardnovih 38 točk pa je bilo premalo za zmago Houstona proti Portlandu (101:110).

Ezra Shaw, Getty Images Sport

Sacramento Kingsi in Golden State Warriorsi so poskrbeli za ‘rekord trojk’ na eni tekmi, saj sta jih obe ekipe skupaj dosegli kar 41 za nov rekord NBA lige.

Sacramento je lovil zaostanek s prve četrtine (43:29) in se je v drugem polčasu z odličnim Buddyjem Hieldom na čelu uspel vrniti in povesti. Hield je v tretji četrtini dosegel kar 17 od svojih 32 točk, vendar pa je v zaključku tekme razigrani Stephen Curry prinesel zmago aktualnim prvakom in tekmo zaključil pri 42 točkah, od tega je dosegel 10 trojk in 20 točk v zadnji četrtini. Kevin Durant je dodal še 29 točk, Klay Thompson pa 20.

V vrstah Sacramenta je Justin Jackson postavil rekord kariere z 28 točkami in doseženimi petimi trojkami. Buddyju Hiedlu je zmanjkala ena trojka, da bi izenačil rekord franšize, ki ga držita Omri Casspi in Mike Bibby (9).

Na tekmi med prvouvrščenima je Toronto premagal Milwaukee s 123:116. Vodilni na lestvici so bolje začeli (34:27), nato pa so zaigrali Raptorsi. Kawhi Leonard in Pascal Siakam sta dosegla po 30 točk, Milwaukeeju ni pomogal niti fantastični Giannis Antetokoumpo s 43 točkami in 18 skoki.

James Harden je na deseti zaporedni tekmi vknjižil 35+ točk, tokrat se je ustavil pri 38, Houston pa je vseeno doživel poraz proti Portlandu, za katere je največ točk dosegel Jusuf Nurkić s 25 točkami in 15 skoki. 24 točk je dodal še CJ McCollum.