Novi dvojni dvojček Dončića s 35 točkami

Liga NBA 3. Feb 20193:55 > 3:58
Ronald Martinez, Getty Images Sport

V zmagi Dallasa nad Cleveland Cavaliersi s 111:98 je Luka Dončić izenačil osebni rekord po številu točk, poleg tega je vknjižil tudi dvojni dvojček. Do zmage še Clippersi, Milwaukee, Indiana, Orlando in Charlotte Hornets.

Slovenski čudežni deček je že ob polčasu dosegel 28 točk, na koncu se je ustavil pri številki 35, temu pa dodal še 11 skokov in 6 asistenc.

Dallas je sicer zanesljivo dobil vse četrtine, z izjemo druge. Poleg Dončića so imeli pri Mavericksih dvoštevilčni učinek še Harrison Barnes (17 točk), Jalen Brunson (15 točk), Ryan Broekhoff (12 točk) in Maxi Kleber (10 točk). V vrstah Cavaliersov je Jordan Clarkson dosegel 19 točk.

Na Zahodu je Dallas na 12. mestu z izkupičkom 24-28, Cleveland je na Vzhodu 14 z 11-42.

Na Sportklubu ste lahko spremljali tekmo med Los Angeles Clippersi in Detroitom, ki so jo dobili gostje iz Kalifornije s 111:101. Pistonsi so odlično začeli tekmo in vodili s 25 točkami prednosti, kar pa so uspeli zapraviti v drugem polčasu, predvsem v porazni zadnji četrtini (35:14).

Pri Clippersih je z 39 točkami zablestel Lou Williams, pri Detroitu pa je bil najučinkovitejši Reggie Jackson z 29 točkami.

Milwaukee je v gosteh premagal Washington s 131:115 predvsem z izjemno igro v prvem polčasu. V drugem so domači pritisnili na plin, a vodilne ekipe Vzhoda niso mogli več ujeti.  Giannis Antetokounmpo je za 38. zmago Milwaukeeja vpisal 37 točk in 10 skokov, pri Wizardsih je Breadly Beal dosegel 24 točk.

Indiana je bila boljša od Miamija s 95:88. Izkazal se je srbski košarkar Bojan Bogdanović z 31 točkami, 20 jih je dodal še Darren Collinson. Pri Miamiju jih je 21 dosegel Dwyane Wade.