Philadelphia in Memphis nista izkoristila prve priložnosti

Košarka 1. Jun 20218:30 > 8:58 0 komentarjev
Russell Westbrook je znova dosegel trojnega dvojčka. Foto: Guliverimage

Nosilca obeh konferenc v ligi NBA - Philadelphia in Utah - po štirih tekmah v prvem krogu končnice vodita s 3:1 v zmagah. 76ers niso izkoristili priložnosti za metlo, Jazz pa so po uvodnem porazu zdaj dobili še tretjo tekmo zapored.

Utah je na gostovanju pri Memphisu začel nekoliko zadržano, nato pa prevzel pobudo v drugi četrtini in prednost brez večjih težav pripeljal do konca. Jazz so po uvodnem domačem porazu (109:112) zdaj nanizali tri zmage zapored in so le še en uspeh oddaljeni od drugega kroga končnice. Ob tokratni zmagi nad Grizliji (120:113) so največ prispevali Donovan Mitchell (30 točk, 8 podaj), Jordan Clarkson (24 točk, 6 skokov) in Rudy Gobert (17 točk, 8 skokov). Pri poražencih je bil najboljši Ja Morant s 23 točkami in 12 asistencami. Morda že zadnja tekma v seriji bo jutri zvečer (22.00) v Utahu.

S 3:1 v seriji pa vodi tudi zmagovalka vzhodne konference po rednem delu – Philadelphia. Ta je po treh suverenih zmagah na prvih treh tekmah tudi tokrat lovila metlo, a je 76ersom spodletelo. V Capital One Areni v Washingtonu so bili Wizards boljši s 122:114 in so vsaj še za eno tekmo podaljšali svojo letošnjo sezono. Gostje so sicer v prvem polčasu igrali bolje in pokazali, zakaj so redni del na vzhodu končali kot prvi.

A v drugem polčasu je Washington zaigral drugače – hitreje in bolj agresivno v obrambi, kar je domačim prineslo prednost 14 točk (92:78) tik pred koncem tretje četrtine. Philadelphia je to prednost v zadnjem delu izničila in celo povedla, a je zadnja beseda vseeno pripadla domačim. Pri Washingtonu je blestel Russell Westbrook (znova trojni dvojček – 19 točk, 21 skokov in 14 podaj), razpoložena sta bila Bradley Beal (27 točk) in Rui Hachimura (20 točk, 13 skokov). Pri 76ers je bil najboljši Tobias Harris z 21 točkami in 13 skoki.

Tekmo med Philadelphio in Washingtonom je sicer zaznamoval nov incident z navijači. V tretji četrtini je na igrišče pritekel navijač, ki so ga varnostniki v dvorani hitro podrli na tla. Po poročanju ameriških medijev je Washington akterju neljubega dogodka že prepovedal nadaljnje vstope v Capital One Areno, lokalna policija pa naj bi proti njemu sprožila tudi kriminalni postopek. To je sicer že peti incident z navijači v letošnji končnici.