Deveti trojni dvojček Jokiča za tesno zmago Denverja

Liga NBA 3. Feb 20195:17 > 5:21
Getty Images/Matthew Stockman

Denver Nuggetsi so v napeti končnici uspeli premagati Minnesoto s 107:106. Nikola Jokić je prišel že do devetega trojnega dvojčka v sezoni. Houston spet na krilih Hardnovih 43 točk.

Novopečeni All-star igralec je ponovno napolnil vse kolone in tekmo zaključil pri 13 točkah, 16 skokih in 10 asistencah. Pri ekipi Nuggetsov so se izkazali še Malik Beasley z 22, Will Barton z 20 in Monte Morris s 17 točkami. V vrstah Minnesote je nasprotnikom najbolje parirali Karl-Anthony Towns z 21 točkami in 12 skoki.

L.A. Lakersi so brez LeBrona Jamesa zdržali tri četrtine proti aktualnim prvakom Golden Statu, nato pa v zadnji četrtini popustili za zmago Warriorsov s 115:101. Klay Thompson je za zmagovalno ekipo dosegel 28 točk, Kevin Durant se je izkazal z dvojnim dvojčkom 21 točk in 11 asistenc, kot tudi DeMarcus Cousins z 18 točkami in 10 skoki. Pri Lakersih je Brandon Ingram vpisal 20 točk.

Houston je premagal Utah s 125:98 v novi brutalni partiji Jamesa Hardna, ki se je tokrat dokazal s 43 točkami, 12 skoki in 5 asistencami. To je Hardnova 26. zaporedna tekma, na kateri je dosegel več kot 30 točk. Pri Utahu je Donovan Mitchell zabeležil 26 točk ob 9 asistencah.