LeBronov večer skazil hud poraz, tudi NYK znova nemočni

Liga NBA 6. Feb 20193:25 > 4:04
Al Bello, Getty Images Sport

Košarkarji Indiane Pacersov so prepričljivo premagali Los Angeles Lakerse (136:94) in s tem pokvarili praznik LeBrona Jamesa, ki je v noči na sredo postal najmlajši košarkar v zgodovini Lige NBA, ki je presegel mejo 32.000 točk.

Kralj James je do velikega jubileja prišel že v prvem polčasu, na večni lestvici pa pred njim ostajajo le še Michael Jordan, Kobe Bryant, Karl Malone in Kareem Abdul-Jabbar.

Izkušeni košarkar večera kljub omenjenemu dogodku ne bo ohranil v lepem spominu, saj se je Indiana doma poigrala z ekipo iz Los Angelesa.

Gostitelji so vodili od začetka do konca tekme, zmagovalec pa je bil odločen že v drugi četrtini. Takrat so Pacersi s serijo 11:0 povedli z 22 točkami prednosti in povratka za Lakerse ni bilo več.

Indiana je v nadaljevanju ves čas držala prednost 20 točk, nato pa v zadnji četrtini zaigrala še bolj odločno in prišla tudi do 40 točk prednosti. Največja prednost je znašala kar 46 točk, kar pomeni, da so bili gostje povsem ponižani.

Pri Indiani je bil s 24 točkami najprepričljivejši Bogdan Bogdanović, pri Lakersih pa z 18 točkami, sedmimi skoki in devetimi podajami LeBron James.

Indiana je s 35 zmagami in 19 porazi četrta na Vzhodu, Lakersi pa so z 27 zmagami in prav toliko porazi deseta ekipa Zahoda.

Do nove zmage je prišel tudi Boston, ki je s 103:96 premagal Cleveland, pot do zmage pa je bila za Celticse težja od pričakovanj.

Ena izmed najslabših ekip v tej sezoni Lige NBA je igrala presenetljivo dobro in izkoriščala napake Bostona. Obojni so se večkrat izmenjavali v vodstvu, gostje pa so šele v končnici prišli do prednosti 10 točk (85:75). Cleveland se je uspel vrniti, a pri zaostanku treh točk znova popustil, kar je Boston znal izkoristiti.

Pri Bostonu je bil s 25 točkami najbolj razigran Jayson Tatum, pri Clevelandu pa je še dve več dosegel Collin Sexton.

Boston je s 35 zmagami in 19 porazi tretja ekipa Vzhoda, Cleveland pa najdemo na 14. mestu (11 zmag in 43 porazov).

S katastrofalno serijo nadaljujejo New York Knicksi, ki so tokrat izgubili proti Detroitu (105:92). To je bil že 14. zaporedni poraz New Yorka in kar 22 na zadnjih 23 tekmah. NYK so z le desetimi zmagami in 43 porazi najslabša ekipa lige. Detroit je tokrat prišel do 24 zmage in z devetega mesta napada končnico.

Pri Pistonsih je z 29 točkami navdušil Blake Griffin, pri Knicksih pa je 25 točk vpisal nekdanji član Dallasa Dennis Smith Jr.