Bleščeča predstava Dončića, a nov poraz Mavsov

Liga NBA 9. Mar 20193:36 > 3:37
Elsa/Getty Images

Košarkarji Orlanda so doma s 111:106 premagali Dallas in tako prišli do 31. zmage v sezoni. Ekipa našega superzvezdnika Luke Dončića je v črnem nizu, končnica je nedosegljiva. Mavericks so padli na 27-38.

Ronald Martinez/Getty Images

Čarovnija iz Orlanda je do zmage prišla precej lažje, kot govori končni rezultat, saj so domači v tretji četrtini povedli že za 17 točk. Najboljši v ekipi s Floride je bil spet Nikola Vučević z 20 točkami in 13 skoki, je pa dve točki več od njega zbral Terrence Ross.

V ekipi gostov se je zopet izkazal Luka Dončić, ki je petkovo večerno tekmo zaključil s 24 točkami (9-20 iz igre, 3-8 za tri), 8 skoki in 5 asistencami, Jalen Brunson jih je dodal 18 (9 skokov), Tim Hardaway jr. pa 15. Publiko je nekajkrat navdušil tudi veteran Dirk Nowitzki – veteran je zbral 15 točk in 5 skokov.

Jeremy Lamb je 51 sekund do konca zadel ključno trojko na srečanju, v katerem je Charlotte Washington premagal z izidom 112:111.

Največ točk za sršene je zbral Marvin Williams (30), Lamb jih je dodal 19, Kemba Walker 18. Na drugi strani so se pri čarovnikih izkazali Bobby Portis (23) Jabari Parker (15) in Tomaš Satoransky (17). Bradley Beal je dal sicer 15 točk, a zgrešil kar 17 (!) od 21 metov iz igre.