Liga NBA 29. Mar 20193:10 > 3:10
Dallas Mavericks, Twitter

Mega obračun med Miamijem in Dallasom ni razočaral. Več kot dva tisoč slovenskih navijačev je lahko uživalo v sijajni predstavi Gorana Dragića in Luke Dončića. Na koncu je imel več razlogov za veselje Dragić, ki je bil z drugim trojnim dvojčkom v karieri prvi mož vročice ob pomembni zmagi s 105:99.

Goran Dragić in Luka Dončić nista razočarala več kot dva tisoč slovenskih navijačev, ki so navdušili ameriško občinstvo. Dragić je bil z drugim trojnim dvojčkom v karieri ( 23 točk, 12 skokov in 11 podaj) prvi mož vročice, Dončića pa je bil z 19 točkami, osmimi skoki in sedmimi podajami že standardno najboljši mož teličkov.

To je bil zares pomembna tekma za nas. Več kot 2.000 slovenskih navijačev je prišlo gledat naju z Luko. V prvem polčasu smo igrali obupno obrambo in ob odmoru smo se zmenili, da moramo to izboljšati. Glavni cilj smo dosegli, saj smo znova na osmem mestu,” je bil po srečanju razumljivo zadovoljen Dragić. Odločilni je bil delni izid 9:2 ob koncu srečanja (zadnja četrtina 30:17 za Miami), saj je Dallas tri minute pred koncem po prostem metu Dončića še vodil s 97:96.

V ključnih trenutkih sta voz Miamija naprej povlekla Dragić in Dwayane Wade, ki je šest izmed svojih 11 točk dosegel v zadnjih dveh minutah in pol. Zahvaljujoč porazu Orlanda v Detroitu je Miami s 37 zmagami in 38 porazi znova skočil na osmo mesto na Vzhodu. Vročico do konca rednega dela čakata še dva domača in kar pet gostujočih obračunov.

Ob Dragiću in Dončiću sta bila največ pozornosti deležna še Wade in Dirk Nowitzki, ki sta se zadnji srečala na parketu Lige NBA.

V San Antoniu so ob zmagi Spursov proti Clevelandu (116:110) pod strop AT&T Centra dvignili dres Manuja Ginobilija. James Harden je ob visoki zmagi Houstona proti Denverju s 112:85 dosegel 38 točk, Giannis Antetokounmpo pa 34 ob zmagi Milwaukeeja proti LA Clippersom s 128:118, vendar srečanje zaradi poškodbe desnega gležnja končal predčasno.