Sladki Lou podaljšal serijo proti branilcem naslova

Liga NBA 25. Apr 20197:16 > 7:17
Ezra Shaw/Getty Images

Košarkarji moštva Los Angeles Clippers so v seriji prvega kroga končnice na zahodu proti branilcem naslova iz Oaklanda z zmago s 129:121 pripravili še eno presenečenje in znižali vodstvo Golden Stata na 3:2 v zmagah ter podaljšali boj za uvrstitev v polfinale zahodne konference.

V prvih treh četrtinah pete tekme prvega kroga končnice med Clippersi in Warriorsi smo spremljali revolveraški obračun, saj sta bili obe moštvi zelo razpoloženi pri metih iz igre. Pri Clippersih sta zadevala Patrick Beverley in Danilo Gallinari, na drugi strani pa je na vsako trojko s svojim zadetim metom odgovarjal Kevin Durant.

Odličen večer je imel tudi Lou Williams, Los Angeles pa je na začetku drugega polčasa povedel z rezultatom 81:66 in kasneje uspešno odbil nekaj napadov branilcev naslova. V zadnji četrtini so gostje sicer zamudili dve priložnosti, da bi pobegnili na več kot 10 točk prednosti, a ju niso izkoristili, zato je stvari v svoje roke vzel Durant in Warriorse povedel v vodstvo s 118:117.

Potem pa je na veliko sceno (spet) stopil Williams, ki je zadel trojko pod osebno napako in kasneje zadel še dva meta iz igre iz izjemno težkih položajev, Golden Statu pa je zmanjkalo orožij za nov preobrat.

Williams je tekmo končal s 33 točkami in 10 asistencami, Montrezl Harrell je dodal 24 točk, Danilo Gallinari pa 26.

Pri Golden Statu je blestel Kevin Durant s 45 točkami in dosegel osebni strelski rekord v končnici, Steph Curry je dosegel 24 točk, Klay Thompson pa 22.

Serija se seli v Los Angeles, kjer bodo Clippersi skušali izsiliti sedmo tekmo.