Izjemni Jokić premalo – San Antonio do sedme tekme

Liga NBA 26. Apr 20194:28 > 4:29
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Nikola Jokić je za Denver dosegel 43 točk, 12 skokov in devet podaj, a San Antonio je v obračunu z 2. nosilcem na Zahodu uspel izsiliti sedmo tekmo, ki si jo v noči na nedeljo ob 4:00 oglejte v živo na SK 1. Spursi so šesto tekmo proti Denverju dobili s 120:103.

Rekordnih 43 točk Nikole Jokića ni bilo dovolj, da bi se Denver uvrstil v polfinale Zahodne konference, kjer na svojega tekmeca že čaka Portland. LaMarcus Aldridge (26 točk, 10 skokov), DeMar DeRozan (25) in Rudy Gay (19) so zadevali iz vseh položajev in domači so uvodno četrtino dobili z desetimi točkami prednosti. V nadaljevanju so se Nuggetsi približali in tudi prevzeli pobudo, v zaključku pa znova popustili.

San Antonio je do ključne prednosti prišel na začetku zadnje četrtine, ko je Jokić počival na klopi, tako da na koncu za zmago ni bil dovolj niti osebni rekord srbskega centra. Jokić je ob 43 točkah dosegel tudi 12 skokov in devet podaj ter tako le za malo ostal brez drugega trojnega dvojčka v seriji proti Spursom.

San Antonio je šesto tekmo zaigral z drugačno obrambno strategijo. Gregg Popovich se je odločil, da proti Jokiću ne bodo zaigrali z dvojnim pokrivanjem, temeveč se je raje odločil, da razširi obrambo na strelce Denverja, ki so imeli veliko zaslug pri drugi in tretji zmagi Nuggetsov.

Odločilna sedma tekma bo na sporedu v noči na nedeljo v Denverju. Srečanje od 4:00 naprej spremljajte v živo na SK 1.