Popolno: Metla Golden Stata po novem velikem preobratu

Liga NBA 21. Maj 20192:02 > 5:32
Steve Dykes/Getty Images

Branilci naslova Golden State Warriors so v četrti tekmi finala zahodne konference s 119:117 premagali moštvo Portland Trail Blazers in se s 4:0 v zmagah še petič zapored uvrstili v finale lige NBA, ki se prične 30. maja.

Andre Iguodala, Kevin Durant in DeMarcus Cousins so bili pred tekmo številka 4 v seriji finala zahodne konference na spisku poškodovanih košarkarjev, a tudi odsotnost treh nosilcev igre in pomembnih členov moštva Golden State Warriors, so se košarkarji iz Oaklanda zopet rešili iz nemogočega položaja in pometli s serijo proti Portlandu s 4:0 v zmagah.

Portland je v seriji proti košarkarjem iz Oaklanda skupno vodil več kot 100 minut igre, Golden State pa 20 minut manj, a so varovanci Steva Kerra vseeno dobili vse štiri tekme. Na zadnjih treh v seriji je Golden State v vsakem obračunu zaostajal vsaj za 15 točk, a so se branilci naslova v vseh treh primerih vrnili nazaj v tekmo in jo na koncu tudi dobili.

Tokrat se je preobrat po 17 točkah zaostanka začel ob koncu tretje četrtine, ko sta se (spet) razigrala Steph Curry in Draymond Green. Oba sta tekmo končala s trojnim dvojčkom in tako postala prva soigralca v zgodovini končnice lige NBA, ki sta na isti tekmi uspela zabeležiti dvomestno število točk, skokov in asistenc.

Tokrat je GSW za zmago potreboval podaljšek, met za peto tekmo pa je zgrešil Damian Lillard, ki je bil v seriji proti prvakom izjemno neučinkovit.

Tokrat je pri Portlandu blestel Meyers Leonard, ki je tekmo končal s 30 točkami, kar 25 pa jih je dosegel že v prvem polčasu. Lillard je dodal 28 točk, C.J. McCollum pa 27.

Pri Golden Statu je 37 točk, 13 skokov in 11 asistenc prispeval Curry, Green je dodal 18 točk, 14 skokov in 11 asistenc.

Branilci naslova bodo zdaj imeli kar 9 dni počitka in počakali na zmagovalca vzhodne konference, kjer se v seriji merita Milwaukee in Toronto. Bucksi vodijo z 2:1 v zmagah.