Toronto do prve zaključne žoge in domačih gledalcev

Liga NBA 24. Maj 20192:00 > 3:33
Getty Images Sport, Rob Carr

Košarkarji Toronta so v peti tekmi finala vzhodne konference uspeli priti do zlate zmage s v gosteh pri Milwaukeeju, ki si bo moral kožo reševati na vročem gostovanju v Kanadi.

Tim Bradbury/Getty Images

V peti tekmi finala vzhodne konference med Milwaukeejem in Torontom so varovanci  Nicka Nursa slavili z  in prevzeli vodstvo v seriji s 3:2 v zmagah. To pomeni, da bodo Raptorsi imeli priložnost, da že na naslednji tekmi v Torontu zaključijo s serijo in se uvrstijo v veliki finale lige NBA, kjer zmagovalca čakajo branilci naslova iz Oaklanda – moštvo Golden State Warriors.

Milwaukee je pred domačimi gledalci odločno pričel peto tekmo in na sredi prve četrtine povedel že z 18:4, Toronto pa se je v uvodnih 12 minutah zanašal predvsem na napadalne usluge Kawhija Leonarda. Raptorsi so mirno nadaljevali in se iz minute v minuto približevali domačim košarkarjem, ob koncu prvega polčasa pa celo povedli za dve točki, a so Bucksi vseeno dobili polčas za tri točke.

Če so domači odlično vstopili v obračun, pa se je podobno zgodilo tudi v drugem polčasu, ki so ga odprli z delnim rezultatom 14:2 in spet prevzeli nadzor nad tekmo. Toronto pa je tako kot v prvem polčasu tudi tokrat uspel ujeti priključek, tokrat je bil glavni akter povratka Fred VanVleet, ki je zadel tri trojke, eno je ob koncu četrtine dodal tudi Leonard. Toronto je po treh četrtinah zaostajal prav toliko kot ob polčasu (75:72).

Toronto je momentum iz tretje četrtine prenesel tudi v zadnjo, Leonard pa je z dvema zaporednima trojkama in zaključki iz bližine svoje moštvo z delnim rezultatom 10:0 po dolgem času povedel v vodstvo s 89:81. Vse do zadnjih sekund je bil obračun izenačen, a je na koncu le prevladal mirni Toronto, ki je s to zmago prišel le korak od finala NBA.

Najboljši strelec domačih je bil Antetokounmpo s 24 točkami, 18 jih je dodal Malcolm Brogdon, Eric Bledsoe pa 20.

Na drugi strani je Leonard dosegel 35 točk, 21 jih je dodal VanVleet.