Fenomenalni Leonard za zgodovinski finale Toronta!

Liga NBA 26. Maj 20192:14 > 5:17
Vaughn Ridley/Getty Images

Toronto Raptors so drugi finalist NBA lige. Ekipa je dosegla zgodovinski uspeh, saj je klub sploh prvič v finalu končnice. Milwaukee je "padel" z izidom 100:94 in tako smo dobili par Golden State - Toronto.

Po prvih dveh porazih v seriji je Toronto zbral štiri zmage v nizu in zasluženo napredoval v veliki finale. Milwaukee je sinoči vodil za 15 točk, prednost so si “jelenčki” nabrali ob koncu tretje četrtine, nato pa je v svoje roke vajeti prevzel Kawhi Leonard in z neverjetno partijo zrežiral veliki preobrat ter bil na koncu ključna figura za zgodovinsko uvrstitev v finale.

Leonard je tekmo zaključil s 27 točkami, 17 skoki in sedmimi asistencami, Pascal Siakam je dodal 18 točk, Kyle Lowry pa eno manj ob osmih asistencah. Na drugi strani je bil najbolj učinkovit Giannis Antetokounmpo z 21 točkami.

V finalu se bo ekipa Raptors srečala z aktualnimi prvaki, Golden State Warriors in imela prednost domačega parketa, kar pomeni, da bosta prvi dve tekmi odigrani v Torontu.