GSW po fantastični tretji četrtini izenačil na 1:1

Liga NBA 3. Jun 20191:40 > 4:51
Vaughn Ridley, Getty Images Sport

Golden State je na drugi tekmi finala Lige NBA v Torontu slavil s 109:104 in izid izenačil na 1:1 v zmagah. Odločilna je bila izjemna serija aktualnih prvakov na začetku tretje četrtine - 18:0.

Odločilna je bila tretja četrtina, v kateri je prebujeni Golden State z delnim izidom 18:0 prišel do velikega preobrata, potem ko je Toronto pred tem vodil že z 12 točkami prednosti. Domači so se po trojki Dannyja Greena 26 sekund pred koncem vseeno uspeli približati na dve točki zaostanka (104:106), a je na drugi strani tehtnico na stran prvakov dokončno prevesil 35-letni veteran Andre Igoudala, ki je izza črte zadel sedem sekund pred zadnji piskom sirene.

Bojevniki so srečanje končali brez Klaya Thompsona in Kevona Looneyja. Thompson je zaradi težav z zadnjo ložo iz igrišča odšepal osem minut pred koncem, a bil s 25 točkami vseeno prvi strelec Golden Stata, Looney pa je pred odhodom na odmor padel pod obročem. Pri prvakih je bil ob Thompsonu najbolj razpoložen Steph Curry (23 točk), Draymond Green je dosegel 17 točk, deset skokov in devet podaj, DeMarcus Cousins pa 11 točk in 10 skokov.

Pri domačih je znova blestel Kawhi Leonard (34 tčk), junak zmage na prvi tekmi Pascal Siakam pa tokrat ni imel svojega večera (12 točk ob metu iz igre 5/18).

Finalna serija se seli v Okland, kjer bo v noči iz srede na četrtek tretja tekma – ob 3:00 v živo na SK 1.