Luka dominiral proti Cavs, rekordi padajo kot za šalo

Liga NBA 23. Nov 20194:49 > 4:49
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Luka Dončić je ponoči spet zasijal v polnem sijaju in Dallas MAvericks pomagal do zmage s 143:101 proti Clevelandu. Ljubljančanu v zadnjih 13 minutah srečanja sploh ni bilo več potreebno stopil na parket, saj so si telički zmago že zagotovili.

Mavericks so Cleveland nadigrali v vseh segmentih igre. To, kako je bila domača ekipa dominantna, kaže tudi podatek, da so drugo četrtino dobili s 37:16, tretjo pa s 45:29.

Znova se je izkazal Luka Dončić, ki je v 29 minutah na parketu dosegel 30 točk (11-18 iz igre, 4-8 za tri),dodal sedem skokov in 14 asistenc. Ljubljančan je tako postal najmlajši košarkar v NBA, ki je na treh zaporednih tekmah zbral več kot 30 točk in več kot 10 asistenc.

Luka je na koncu dobil počitek, pri čemer gre trenerja Ricka Carlislea razumeti. V nedeljo Mavericks čaka pomemben teksaški obračun s Houstonom v Toyota centru.

Justin Jackson je s klopi dodal 19 točk, Boban Marjanović jih je dodal 9, pri Cavaliers pa je bil najbolj razpoložen Darius Garland s 23 točkami. Dallas je je dosegel četrto zaporedno zmago in 10. v tekoči sezoni. Clevelandu ne steče, zabeležili so šesti poraz v nizu.

Los Angeles Lakers so dobili duel z OKC 130:127. Čeprav je Oklahoma pet minut do konca s košem Danila Gallinarija povedla 118:117, so se Lakers prek Dwighta Howarda znašli v prednosti in jo do konca zadržali.

Jezernike je do zmage vodil  Anthony Davis s 33 točkami (9-19 iz igre, 4-7 za tri), 11 skoki in 7 asistencami. Lebron James je srečanje končal s 23 točkami (9-20 iz igre, 1-3 za tri), šest skoki in 14 asistencami. Na drugi strani je imel Shai Gilgeous Alexander 24 točk, Steven Adams 22 in Chris Paul 18 točk.

Lakers so vpisali 13. zmago in čuvajo vrh na zahodu, Oklahoma je zabeležila tretji zaporedni poraz in že 10. v sezoni.

Philadelphia 76ers so s 115:104 ugnali San Antonio Spurs (115:104). Sixersi so s tem povezali tri zmage in so na vzhodu peti, Spurs so v zelo slabi seriji, utrpeli so 11. poraz in so na 13. mestu zahoda. Tobias Harris je tokrat zbral 26 točk, Demar DeRozan jih je natresel 29, a to ostrogam ni pomagalo do zmage.