Clippersi ostajajo vladarji Los Angelesa

Liga NBA 26. Dec 20194:40 > 4:46
Jayne Kamin-Oncea/Getty Images

Košarkarji Los Angles Clippersov so dobili mestni derbi in Lakerse po napeti končnici premagali s 111:106.

Po zapravljeni priložnosti Paula Georga, ki bi lahko dokončno odločil tekmo, so gostitelji pri izidu 106:109 dobili priložnost za izenačenje. Žogo je v roke vzel domači zvezdnik LeBron James, ki pa ga je tri sekunde pred koncem pri metu za tri sijajno zaustavil Patrick Beverley. Slednji je Jamesu mojstrsko izbil žogo iz rok, po prekšrku v nadaljevanju pa je Paul George zadel oba prosta meta in postavil končni izid.

Pri Clippersih je bil s 35 točkami, 12 skoki in petimi podajami najuspešnejši Kawhi Leonard, pri Lakersih pa je točk 25 vpisal Kyle Kuzma. Anthony Davis in LeBron James sta jih dodala 24 oziroma 23.

Tekma je bila pričakovano napeta vse od začetka. Lakersi so v končnici prvega polčasa povedli s 63:51, na začetku tretje četrtine pa vodili tudi za 15. Gostje so izid do začetka zadnje četrtine poravnali (86:86) in napovedali napeto končnico.

Domača ekipa je tudi v zadnji četrtini najprej povedla, a nato s slabo igro v obrambi hitro zapravila sedem točk prednosti in na koncu še drugič v tej sezoni izgubila proti mestnim rivalom.

Lakersi navkljub četrtemu zaporednemu porazu ostajajo prva ekipa Zahoda (24-7), Clippersi pa so z izkupičkom 23-10 tretji.

Poglejte si vse rezultate in lestvici Lige NBA.