Klavrno slovo Pierca od slovitega TD Gardna

Liga NBA 5. Feb 201723:02 > 06. Feb 2017 0:09
Jennifer Stewart/Getty Images

Paul Pierce zadnje tekme v slovitem TD Gardnu, kjer je preživel kar 15 let, ne bo ohranil v najlepšem spominu, potem ko je z Los Angeles Clippersi proti Bostonu klonil s 102:107.

Paul Pierce je barve Bostona branil med letoma 1998 in 2013 ter leta 2008 tudi osvojil šampionski prstan, po letošnji sezoni pa bo sklenil uspešno športno pot. Na svoji zadnji tekmi v TD Gardnu je imel malo razlogov za zadovoljstvo, saj je bil Boston boljši od Los Angeles Clippersov, v statistiko pa je v petih minutah na parketu vpisal le tri točke.

Za sedmo zmago Bostona je bil z 28 točkami in osmimi skoki najzaslužnejši Isaiah Thomas, pri poražencih sta bila s 23 točkami najučinkovitejša Griffin in Crawford.

Toronto je bil v gosteh s 103:95 boljši od Brooklyna. S trojnim dvojčkom je blestel Kyle Lowry (15 točk, 11 skokov in 11 podaj). Oklahoma je na krilih nove odlične predstave Russella Westbrooka (42 točk, samo v zadnji četrtini 19) s 105:99 odpravila Portland.